Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nizozemský tisk: Češi jsou dnes favoriti

10 2003
Haag - Večerní fotbalová kvalifikační bitva na Letné vyvolává u nizozemských novinářů obavu. Tamní listy se totiž domnívají, že po březnové remíze v Rotterdamu má tým Česka v domácím prostředí větší šance na vítězství.

Novináři upozorňují, že ten, kdo dnes v Praze vyhraje, má jistou letenku na mistrovství Evropy v Portugalsku, takže v sázce je mnoho.

"Pokud budou hrát stejně jako minule, mohou na přímý postup do Portugalska zapomenout," varuje fotbalisty největší nizozemský deník De Telegraaf. "Ten, kdo dnes vyhraje, má místo na šampionátu 2004 jisté."

List rozebírá sestavu a kriticky připomíná, že nizozemské národní mužstvo už není tím, čím bývalo; stárne a hraje stereotypně. Pokud se to potvrdí a "oranžoví" nezvítězí, bude to špatné nejen pro ně, ale také pro trenéra Dicka Advocaata, kterého už mají kritikové na mušce. Byla by to o to větší hanba, že třetí kvalifikační skupina, do níž se Nizozemci dostali, je podle deníku jednou z nejsnazších.

"Čeští hráči mluví jen o vítězství," nadepsal článek z Prahy list De Volkskrant. Připomíná kvality českého mužstva, ale i to, že se mu v historii proti Nizozemsku často nedařilo.

V dalším článku se autor zabývá tím, že v obou mužstvech nastoupí řada es mezinárodního fotbalu; jen málokteří z těch, kdo se dnes sejdou na hřišti, působí v domácích ligách.

Rozepisuje se o pravděpodobných sestavách a cituje bývalého útočníka Zdeňka Nehodu, který předpovídá vítězství českých barev v poměru 2:1 nebo 3:1.

Autoři: ,


Témata: nehody, Letná, Rotterdam
Najdete na iDNES.czmobilní verze