Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nizozemsko? To jsme nechtěli, řekli hráči

30 2003
Dortmund - Christian Wörns, fotbalový obránce Německa a Dortmundu, provokoval Jana Kollera, útočníka české reprezentace. "Počkej, jak se budeme mydlit," řekl Wörns. Zpráva o losu na mistrovství Evropy, který do jedné skupiny svedl Česko, Německo, Nizozemsko a Lotyšsko, zastihla hráče Borussie Dortmund na cestě k ligovému zápasu v Rostocku.

"Jen to tady zahučelo," poznamenalo Tomáš Rosický, záložník Dortmundu, když masér oznámil výsledky lisabonského losu. "My jsme nechtěli Němce a oni zase nás. Takto to bude asi pořádná řežba," podotkl Rosický.

A co potom s Nizozemskem? S tímto soupeřem se Češi srazili v nedávné kvalifikaci a ze dvou utkání získali čtyři body. "Ale potkat znovu jsme se tedy nemuseli. Je to na houby, hůř to dopadnou nemohlo," posteskl si Pavel Nedvěd, kapitán české reprezentace.

Česko bylo při losu mezi čtyřmi nasazenými. Z druhého koše jim vybrali Němce, ze třetího Nizozemce a ze čtvrtého Lotyše. "Holanďany jsem prostě nechtěl. Klidně bych je vyměnil s Itálií, která byla ve druhém koši," řekl Nedvěd pro Českou televizi.

"V první chvíli jsem si taky říkal, že je to nic moc. Ale jak o tom přemýšlím, zase tak špatný los jsme nechytli," řekl záložník Karel Poborský.

Nedvědovi by se líbila skupina B s Anglií, Švýcarskem a Chorvatskem. Jenže tam se nakonec dostala Francie. "Při losu štěstí prostě nemáme nikdy," dodal Nedvěd.

A co na to další reprezentanti? "Holanďani? Tak ty jsem zrovna taky nechtěl. Jsem z toho zklamaný," řekl Štěpán Vachoušek, ofenzivní záložník z Marseille, který los sledoval se svými klubovými spoluhráči před utkáním s Paříž St. Germain. "Francouzi byli docela spokojení, taky bych to jejich béčko bral."

Spokojeni však nebyli ani soupeři, hlavně Němci. "Moc velkou radost z nás nemají, protože dobře vědí, že máme formu," poznamenal Roman Týce, záložník či obránce Mnichova 1860, který los sledoval se svými spoluhráči v kabině po dopoledním tréninku.

"Němcům to v poslední době sice moc nejde, ale je to typicky turnajové mužstvo," varoval obránce Tomáš Ujfaluši z Hamburku.

"Němci jsou nevyzpytatelní," poznamenal brankář Petr Čech z francouzského Rennes. "Já jsem proti nim hrál ze reprezentaci do šestnácti a osmnácti let dvakrát o bronz na Evropě a pokaždé jsem prohrál."

"Máme nejtěžší skupinu," pronesl Marek Jankulovski, obránce z italského Udine. "Holanďani nám budou chtít vrátit tu kvalifikaci, Němci jsou pořád fotbalová velmoc a Lotyši? "Když někdo v baráži vyřadí Turky, tak kvalitu musí mít velkou."

Česko začne turnaj s Lotyšskem, potom bude hrát s Nizozemskem a na závěru skupiny ho čeká Německo. "Pro nás je dobře, že Němci s Holanďanama hrají hned první zápas," dodal Tomáš Rosický.

"A taky je dobře, že první zápas hrajeme s papírově nejslabším. Měli bychom vyhrát a potom v dalším zápase už můžeme kalkulovat. Na posledních šampionátech to bylo vždycky opačně. První zápas jsme prohráli a do toho druhého šli s tím, že musíme za každou cenu vyhrát," řekl poznamenal Poborský.

Po vylosování soupeřů Česka na mistrovství Evropy se Karel Brückner chytal za hlavu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze