Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Adios Amigos, žertovaly aerolinky. Pak se Mexičanům omlouvaly

Fanoušci fotbalistů Mexika sledují na náměstí Zocalo v hlavním městě Mexico City osmifinálový duel MS proti Nizozemsku. | foto: Carlos JassoReuters

30 2014
Vtip, který se vymstil. Nizozemské aerolinky KLM naštvaly tisíce Mexičanů, když po osmifinálovém utkání na fotbalovém mistrovství světa v Brazílii na svém twitterovém účtu žertovaly na jejich úkor.

Když Nizozemci v závěrečných minutách otočili z 0:1 na 2:1, aerolinky na svůj twitterový účet umístily obrázek letiště, odletovou dráhu a velký nápis "Adios Amigos". U slova "odlet" byl snímek typického mexického fanouška s knírem a sombrerem.

Příspěvku si všiml známý mexický herec Gael Garcia Bernal. Poté napsal, že už nikdy nebude létat s KLM. Jelikož ho sleduje přes dva miliony uživatelů, spustil tím řetězovou reakci.

Účet KLM zaplavilo množství negativních příspěvků od Mexičanů. Aerolinky ho tak během půlhodiny bez vysvětlení smazaly.

"Bylo to míněno jako vtip," řekla mluvčí KLM  Lisette Ebeling Koning agentuře AP. Doplnila, že letecká společnost neměla v úmyslu Mexičany jakkoli urazit. Překvapilo ji, že tam bylo příliš mnoho negativních reakcí.

KLM provozuje přímé lety mezi Amsterdam a hlavním městem Mexico City a logicky nechce o zákazníky přijít. Později se tak za své konání společnost omluvila. "Všem, kteří se cítili dotčeni, se upřímně omlouváme," řekl Marnix Fruitema, generální ředitel KLM v Severní Americe.

Shodou okolností mexická společnost AeroMexico svým reprezentantům vzkázala: "Jsme na vás hrdí, děkuje za šampionát a čekáme vás doma."

Autor:


Témata: Mexiko, Nizozemsko, KLM, Vtip
Najdete na iDNES.czmobilní verze