Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nizozemci si věří a už chystají oslavy

28 2000
A m s t e r d a m - Nizozemské fotbalisty dělí od zlatých medailích ještě dva těžké zápasy, ale v Amsterdamu už se všechno připravuje na pondělní oslavy titulu mistrů Evropy. Původně se v hlavním městě mělo slavit až v úterý, pondělí mělo patřit Rotterdamu, kde se bude hrát finalový zápas, ale přání hráčů, spěchajících na dovolenou, si vynutilo změnu.

Fotbaloví hrdinové by se do Amsterdamu měli přesunout v pondělí odpoledne po slavnostní projížďce Rotterdamem. V plánu je přijetí u královny a triumfální jízda po amsterdamských kanálech.

Plavba, kterou by podle odhadu měl sledovat milión fanoušků, vyvolává už teď obavy u místních obyvatel, kteří mají svá obydlí postavená přímo na vodě. Ještě si totiž pamatují, jak se v roce 1988 při oslavách titulu mistrů Evropy několik vodních domů potopilo pod náporech zvědavých diváků. Policie přislíbila, že tentokrát k podobným neštěstím nedojde.

Fotbalový šampionát je v těchto dnech v Nizozemsku událostí číslo jedna. Čtvrteční zápas s Itálií je dávno vyprodán a k televizním obrazovkám podle odhadu zasedne deset miliónů diváků, tedy dvě třetiny nizozemské populace.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze