Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nezmar: Alkmaar hraje útočně. Snad bude platit liberecké catenaccio

Sportovní ředitel Slovanu Liberec Jan Nezmar | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

16 2013
Míček s názvem Slovanu Liberec vydržel v losovacím osudí pro jarní boje Evropské ligy až do samotného závěru. Nakonec zbyly už jen dva možní soupeři: Benfica Lisabon a AZ Alkmaar.

"Strašně jsem si přál tu Benfiku, ale ani Alkmaar pro nás není špatný soupeř," řekl liberecký sportovní ředitel Jan Nezmar k nizozemskému soupeři, s nímž už se Slovan v Evropě před sedmi lety potkal.

Jste tedy s losem spokojen?
Pro fanoušky by byl zajímavější klub typu Benfiky, Valencie či Tottenhamu, což byli i moji vysnění soupeři. To by byla absolutní spokojenost. Navíc jsem chtěl někoho, s kým Slovan ještě nikdy nehrál.

Ale Plzeň dopadla hůř - dostala Šachtar Doněck.
Rozhodně. Za prvé letí na východ, za druhé má obrovsky těžkého soupeře. Já osobně jsem si nepřál Rusy, Bulhary a Turky, což se naštěstí povedlo.

Jak vidíte šance na postup?
Holandskou ligu sleduju, ona je pro nás tak trochu vzorem. Alkmaar asi bude hrát ofenzivní fotbal a možná by na něj mohlo platit naše liberecké catenaccio.

Byl jste při losování hodně nervózní, když Liberec stále zůstával v losovací míse?
V momentě, kdy se z osudí vybraly bulharský Ludogorec, turecký Trabzonspor a ruská Kazaň, už ani moc ne. Ale přiznám se, že při posledních dvou možnostech jsem si strašně přál Benfiku.

Je pro klub z hlediska možného zisku velký rozdíl hrát se slavným Tottenhamem, či Alkmaarem?
Základ příjmů tvoří bonusy od UEFA. Není to tak, že si kompletně prodáváte zápas sami. Ale umím si například představit, že zápas s Doněckem by mohl být marketingově zajímavý vzhledem k tomu, že jsme na Ukrajině velmi známí a naše zápasy tam běží v televizi. Stejně atraktivní by byl Frankfurt, protože Německo je obrovsky silný trh. Mimochodem, v základní skupině nám kvůli technickým záležitostem o fous unikl prodej práv pro zápas ve Freiburgu.

Pokud postoupíte, čeká vás Genk, nebo Machačkala. To vypadá jako dobrý los.
Bylo by hodně troufalé a zavánělo by nepokorou přemýšlet o dalším kole. Nás teď čeká především Alkmaar.Najdete na iDNES.czmobilní verze