Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nezajímá nás nic než výhra, tvrdí čeští hráči

9 2003
Praha - "Dáme do toho všechno," jedině tato slova jste mohli slyšet v úterý na tiskové konferenci před rozhodujícím kvalifikačním duelem mezi Českem a Nizozemskem. Z týmu vyzařuje obrovská touha v tomto zápase uspět. První to za všechny řekl kapitán Pavel Nedvěd. "Je to moje poslední šance zahrát si ještě jednou na mistrovství Evropy," prohlásil.

Zdá se, že je vyřešený nejpalčivější problém v sestavě českého národního mužstva. Galásek je na středeční zápas připraven. "Už se cítím perfektně, noha nebolí ani při nákopu," hlásil záložník Ajaxu Amsterdam.

"Jsem rád, že Tomáš bude hrát, protože bez něj jsme slabší a on sám ví, jak moc je pro mužstvo důležitý," nešetřil Nedvěd chválou spoluhráče, jehož tak dostal do rozpaků.

Zato sestava Nizozemců je plná otazníků. Spekuluje se o zranění Davidse. Toho zná dobře Nedvěd, jeho spoluhráč z Juventusu. "Davids je technicky jeden z nejvybavenějších záložníků na světě. A je až neuvěřitelné, kolik oběhá prostoru," řekl Nedvěd.

"Ale ať klidně hraje, byl bych radši, kdyby nehrál Stam. Podle mě je to nejlepší bek na světě," ocenil Nedvěd kvality nizozemského obránce, se kterým se potkává v italské lize.

"V Itálii je o náš zápas velký zájem," pokračoval Nedvěd. "Je to potěšující, píše se o něm v novinách, baví se o něm fanoušci," řekl. I tohle motivuje hráče k maximálnímu výkonu.

České mužstvo si zvyklo hrát agresivně, útočně, se snahou dávat góly. Nebude příliš riskatní hrát tímto způsobem i proti tak silnému soupeři, jako je Nizozemsko?

"Trenér nás nutí do určitého stylu hry, který nehodláme měnit. Nemá cenu na nic vyčkávat, budeme hrát od začátku naplno, protože jestli má Nizozemsko nějakou slabinu, je to obrana," řekl kapitán.

S tím souhlasil i brankář Petr Čech. Nejsou to však odvážná slova? Vždyť ani česká obrana v prvním poločase zápasu s Běloruskem příliš jistým dojmem nepůsobila. "I na tu nejlepší obranu přijde slabší chvilka. My jsme ji měli v Bělorusku, ale ve středu se to určitě opakovat nebude."

"Naše obrana je sice mladá, někdo by řekl nezkušená, ale zatím až na sobotní výjimku pracovala vždycky perfektně," řekl Čech, brankář francouzského Rennes. "Obě mužstva jsou vyrovnaná, rozhodne, kdo bude mít čistou hlavu a maximální koncentraci."

Hlavní síla nizozemského týmu tkví ve skvělé ofenzívě.

"Soupeře jsme sledovali spíš jako celek, ale je pravda, že mi trenér pouštěl zápasy Bayernu a Barcelony, kde hrají útočníci Makaay s Kluivertem," řekl Čech a pokračoval. "Takovým hráčům stačí vteřina a dokáží skórovat. My jim prostě tu vteřinu nesmíme darovat."

"Věřím, že se ve středu všechno sladí a důležitý zápas zvládneme," uzavřel za všechny kapitán Nedvěd.Najdete na iDNES.czmobilní verze