Než aby zničili trávník, kontumačně prohráli

30 2006
Bítovčice - Zklamaní, ale ve skrytu duše i spokojení odcházeli v neděli diváci z fotbalového areálu v Bítovčicích na Jihlavsku. O částečné spokojenosti fandů obou týmů lze mluvit i přes to, že místo souboje druhého a čtvrtého týmu tabulky okresního přeboru viděli jen několik minut emocemi nabité podivné hry domácích hráčů se soupeři z Nadějova.

Poté se již místní hráči vysvlékli z dresů a na jejich konto přibyla kontumační prohra 0:3.

"Hřiště bylo po nočním lijáku nasáklé. Mohli jsme vyhrát, ale byl by zničen trávník. Body jsme zkrátka obětovali hřišti," zdůvodnil překvapivý tah Pavel Doležal, předseda fotbalového oddílu TJ Sokol Bítovčice.

Po nočním hlídkování v nedávno nákladně zrekonstruovaném areálu Bítovčičtí doufali, že rozhodčí vyhodnotí terén jako neregulérní. Nakonec se sice začalo hrát, ale zpod kopaček vystřikovaly gejzíry vody a bylo jasné, že by se opečovávaný pažit za chvíli změnil v oraniště.

"Soupeř nesouhlasil s odložením zápasu, a tak nakonec převládl názor, že raději oželíme body i pokutu," popsal Doležal.

Předčasný konec zápasu stál Bítovčické příčku v tabulce a pět set korun z klubové pokladny.

"Nechci ale vůbec domýšlet, co by znamenala obnova trávníku. Za necelý měsíc pořádáme velký dvoudenní turnaj přípravek a hřiště musí být v pořádku," uzavřel Pavel Doležal.