Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nespravedlivé, říkají Poláci o vyloučení

Zklamaný brankář Boruc (Polsko) - Zklamaný polský brankář Boruc odchází ze hřiště po prohře s Německem. | foto: Reuters

15 2006
Dortmund - Plni hořkosti odcházeli polští fotbalisté ze hřiště po prohře s Německem. Vyrovnaný zápas s hostiteli MS ztratili v Dortmundu až v 92. minutě. Ačkoliv neměli tolik vyložených šancí, vyrovnali se domácím v bojovnosti. Zlomilo je až vyloučení Sobolewského v 75. minutě. Většina hráčů vnímá tento verdikt rozhodčího jako nespravedlivý.

 "Vyloučení patnáct minut před koncem bylo neoprávněné a bylo klíčem k výhře Němců," tvrdili zklamaní fotbalisté.

Záložník Sobolewski stáhl za bezbrankového stavu na trávník Miroslava Kloseho, který mu na polské polovině zkřížil cestu. Za faul viděl druhou žlutou kartu a musel odejít ze hřiště.

"Rozhodně si nemyslím, že by si zákrok na Kloseho zasloužil žlutou kartu. Německý útočník nechal nohu za sebou záměrně," řekl reportérům polský brankář Artur Boruc. "Červená karta byla zřejmě rozhodující, ačkoliv i po ní jsme se snažili vytrvat," dodal.

Není to však jediná věc, která Poláky trápí.

Červenou kartu podle nich měl dostat i německý obránce Metzelder, který pět minut před vyloučením nevybíravě zasáhl proti Smolarkovi. V sedmdesáté minutě se dostával po pravé straně do šance, ale díky Metzelderově zákroku odcentrovat nestihl.

Co píší polská média
PILKA NOŽNA: "Nechybělo mnoho a polská reprezentace mohla opravdu překvapit. Hráči do zápasu vložili celé srdce, ale bohužel to přišlo pozdě."

PRZEGLAD SPORTOWY: "Ambice se vrací domů. I když ambicí bylo na celé utkání, dovednosti stačily pouze na první polovinu a štěstí došlo v 91. minutě."

SUPER EXPRESS: "Rozhodla hloupost Radoslawa Sobolewského, který dostal v 75. minutě červenou kartu." (čtk)

"Rozhodčí neudělal žádnou vyloženou chybu, ale hráli jsme proti týmu pořadatelské země, a to se v rozhodujícím okamžiku těsného zápasu projevilo. Byli jsme dvě minuty od bodu, a teď jsou naše šance mizivé," posteskl si Zewlakov. "Vyloučení přišlo v době, kdy byli hráči už unavení, rozhodčí by si to měl uvědomit. Navíc bylo zřejmé, že se srážce Radoslaw snažil vyhnout," dodal polský stoper.

"Kdyby rozhodčí posuzoval zákroky stejně, musel by vyloučit i Metzeldra," doplnil svého spoluhráče obránce Bartosz Bosacki.

Po těsné prohře zůstává fotbalistům Polska jediná naděje. Aby měli vůbec šanci postoupit ze základní skupiny, musí Kostarika dnes porazit Ekvádor.

Polský trenér Pavel Janas byl velmi smutný. "Ten gól zničil všechny naše šance, cítím se hrozně," řekl novinářům se slzami v očích. "V poslední minutě jsme udělali obrovskou chybu, když jsme nechali Neuvilla samotného a náš brankář neměl šanci," dodal sklesle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze