Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nepsaný zákon Němců: bez sexu

2 2006
Berlín, Praha - Italský premiér Silvio Berlusconi nedávno slíbil jihoitalské katolické obci, že se do dubnových parlamentních voleb zdrží sexu. Včera nicméně uvedl, že pouze žertoval. Zato Jürgen Klinsmann, trenér německé reprezentace, určitě nevtipkoval, když představil své svaté šestero.

Pravidla, jimiž se musí němečtí reprezentanti bez odmlouvání řídit, jinak budou nadcházející světový šampionát sledovat pouze z televizní obrazovky.

Němci se před domácím šampionátem cítí velmi silní a nechtějí nic ponechat náhodě. Proto zákon trenéra Klinsmanna zní: Disciplína a ještě jednou disciplína.

Jen fyzicky zdatný, ukázněný i loajální hráč má šanci být nominován do sestavy, kterou kouč mužstva pořadatelské země oficiálně oznámí 14. května.

Jak zní Klinsmannovo šestero?

1. Žádné extra výlety. Zakázané jsou noční výjezdy po tréninku na diskotéky či saunování s děvčaty. Žádné rozptylování v hotelu reprezentace.

2. Žádný rozruch v médiích. Žádné psaní "deníků" pro noviny, protože to zbytečně rozptyluje.

3. Žádné nové smlouvy nebo reklamní povinnosti během šampionátu. K výjimce může svolit pouze trenér.

4. Když kritika, tak pouze interní. Nic se nesmí dostat do novin. Kdo na veřejnosti tepe do výkonů spoluhráčů či rozhodnutí trenéra, může si rovnou sbalit své věci. Jedinou výjimkou je kapitán Michael Ballack, výhradně on si postěžovat může.

5. Žádné tajnosti před trenérem. Zranění nebo jiné potíže mu hráči musí okamžitě nahlásit.

6. Žádné výtržnosti na hřišti. Žádné strkanice nebo vulgární posunky. Nesmí se opakovat vztyčený prostředník Stephana Effenberga na mistrovství světa v roce 1994.

Sexuální abstinence zejména před úvodním zápasem je považována za sedmý, nepsaný zákon, který obvykle bývá zmírněn před případným finále, jak tomu bylo před čtyřmi lety proti Brazílii.

"Očekávám, že každý hráč bude na sobě pracovat. Už před dalším testem kondičky uvidíme, kdo se nedržel našich pravidel. Takový hráč bude mít problém. Mistrovství pro něj skončí," rezolutně prohlásil trenér Klinsmann.

Neobvyklé metody mladého německého kouče zvýrazňuje ještě knížečka, ve které si hráči musí vést vlastní tréninkový program a zdravotní údaje o tlaku.

Mistrovství světa začíná za 127 dní. Premiéru obstarají právě Němci, kteří 9. června hrají s Kostarikou. Do té doby budou pod pečlivým Klinsmannovým dohledem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze