Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nepřečtené knihy, nedojedená čokoláda...

19 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Podle detailního programu, připravené pečlivě ještě v Praze, měla fotbalová reprezentace v těchto dnech řešit jediné dilema - zda postoupí do čtvrtfinále EURO 2000 jako vítěz skupiny D, nebo jako druhý tým tabulky. O stěhování z hotelu Pavillon de Zoute, který si výprava zvolila za svou základnu po dobu šampionátu, není v plánu ani zmínka. Místo toho včera hráči absolvovali na jemně střiženém trávníku Royal FC Knokke poslední trénink. Šampionát se ještě ani nepřehoupnul do své druhé poloviny, a mužstvo už musí balit na cestu domů.

Jako poslední se po trávníku krátce před polednem prošel Pavel Nedvěd. Velkým obloukem obešel hřiště, a pak zamířil do kabiny, kde se spoluhráči po devadesáti minutách na horkém slunci chladili ve sprše. Pod hlavní tribunou plnou českých fanoušků se zastavil, svlékl si tréninkové tričko a vyhodil ho nahoru.

Divák získal cenný suvenýr, kterým hned začal chlubit, hráč nic netratil. Kustodi pro něj i pro ostatní ještě mají výbavu na čtrnáct dní. "Počítali jsme s tím, že tady zůstaneme mnohem déle, je to škoda, protože jsme se zasloužili postoupit," stýskal si Patrik Berger, kterému v kufru zůstalo několik nepřehraných kompaktních disků a spousta oblečení.

"Ani jsem nestačil přečíst všechny časopisy, laptop, který jsem měl s sebou kvůli internetu, jsem vůbec nezapnul," přiznal se Karel Poborský. Bejbl našel na dně kufru nedotčenou knížku, Lokvenc, který přestupuje do Kaiserslauternu, stačil prolistovat jen pár stránek učebnice němčiny a devatenáctiletému Tomáši Rosickému zbyla polovina ze zásob čokolády. "Měl jsem ji rozpočítanou na celé EURO," vysvětloval.

Fotbalisté měli původně trénovat i odpoledne, ale kouč Jozef Chovanec přípravu kvůli rekordním vedrům zrušil. O to víc času bylo na balení a na loučení s Knokke-Heistem. Přímořské městečko tým opustí přesně po dvou týdnech. "Našli jsme tady ideální podmínky na přípravu, s pobytem mohu být spokojen," řekl trenér Chovanec. Útočník Vratislav Lokvenc  ocenil krásy města, ale o sentimentu nemohla být řeč. "Budu to tady mít spojené s fotbalovým neúspěchem, takže moc rád vzpomínat nebudu."

Z Knokke-Heistu se zítra celá výprava přesouvá do Lanakenu na předměstí Lutychu, kde ve středu večer zakončí své vystoupení na EURO 2000 zápasem s Dánskem.

Trenér Chovanec s Karlem Poborským při tréninkovém fotbálku

Pavel Nedvěd při tréninku na EURO 2000

Karel Poborský odpočívá na trávníku při posledním tréninku českého týmu v Knokke-Heistu

Jak se při trénování nejlépe osvěžit předvádí Tomáš RosickýNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze