Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Není Novotný jako Novotný

10 2000
A m s t e r d a m - Chyb se nevyvarovali organizátoři, v tomto případě pracovníci UEFA, při vydávání tiskových materiálů pro potřeby médií. Omyly se výrazně dotkly také českých fotbalistů, a tak řada jich nemá v hráčském průvodci vůbec fotografii, nemluvě o nepřesných číslech o počtu startů v reprezentačních týmech. Zajímavého přehmatu se autoři dopustili u Jiřího Novotného, jehož fotografie se v průvodci sice objevila u jeho jmenovce Pavla na ME před čtyřmi lety v Anglii, ale v letošním přehledu chyběla.

Přípravu šampionátu provázejí potíže, přestože už v sobotu večer se v Bruselu bude hrát úvodní zápas. V mnohých pořadatelských městech se tamní zaměstnanci chovají, jako by nejvýznamnější kontinentální turnaj začínal teprve za několik týdnů. Organizační zmatky vládnou zatím především na belgických stadiónech, kde se potvrdila slova o tradiční belgické byrokracii.

Například na stadiónu v Bruggách se celý týden pilně finišovalo, po jeho ochozech pobíhali zaměstnanci různých firem dokončující 'kosmetické' úpravy včetně pokládky podlahových krytin. Lépe se zatím zdají být připraveni Nizozemci, ale ani věhlasná amsterdamská Arena nebyla ještě den před nedělním zápasem domácích reprezentantů s Českou republikou zdaleka vzorem dokonalosti. V útrobách padesátitisícového supermoderního komplexu pobíhali zmatení pořadatelé a upevňovali směrové tabulky, ale přitom sami často nevěděli, kde se co nalézá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze