Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nenadchli mě ani Portugalci, píše Vízek

10 2002
Praha - "Štěstí, že byl na hřišti střelec Pauleta, který vlastně ten zápas udělal," míní fotbalový internacionál Ladislav Vízek při ohlédnutí za pondělní čtyřbrankovou výhrou Portugalska nad Polskem. "Když padne víc gólů, hned to na fanouška dělá lepší dojem, ale jinak mě ani vítězové moc nepřesvědčili." Bývalý reprezentant Vízek se k tomuto utkání vrací v rubrice "Očima experta", která vychází na internetových stránkách fotba.idnes.cz.Dále čtěte: Polské naděje na postup rozstřílel Pauleta

"Začnu Poláky, jejichž dosavadní vystoupení na mistrovství hraničí s mezinárodní ostudou. Připomíná mi to náš případ na světovém šampionátu ve Španělsku, kde jsme podobně skončili my s bývalým mužstvem Československa. Stejně jako tenkrát my, i Poláci si teď hráli na velké mistry a vidíte, po dvou zápasech balí kufry. Teď jim tedy jejich návrat domů nezávidím, tím spíš, že si dovedu představit, jaké přivítání je čeká.

Ale abych se Poláků taky trochu zastal. Všiml jsem si momentu, který byl podle mě pro vývoj zápasu rozhodující. Rozhodčí jim neuznal vyrovnávací branku na jedna jedna, údajně pro předchozí faul. Ale mně se ten faul moc nezdál. A kdyby tenhle gól platil, nejspíš by pak celý zápas vypadal jinak.

Na ten okamžik se tedy Poláci můžou vymlouvat, ale to nic nemění na tom, že v dalším průběhu zápasu si počínali hrozně. Ta jejich nešťastná obrana na Portugalce vůbec nestačila a když už se dostali k soupeřově brance, tak měli katastrofální zakončení.

Taky mi je hodně líto polského brankáře Dudka, který jinak chytá ze Liverpool. Mám kvůli svému zeti Šmicrovi k tomuto anglickému mužstvu fanouškovský vztah, takže i k Dudkovi. Sice teď ani za jeden gól nemohl, ale musí to být hrozný pocit, když si ve dvou zápasech moc na míč nesáhl, dostal šest gólů a chystá se na návrat.

O Portugalcích jsem už říkal, že mě nijak nenadchli. Výsledek čtyři nula mi sice moc za pravdu nedává, ale přesto tvrdím, že nehrají tak, jak se od nich čekalo. Včetně Figa, od kterého jsem taky očekával mnohem víc. Zkrátka, mužstvo jako celek na mě moc dobře nepůsobí, není to nic přesvědčivého. Kdyby Pauletovi nevyšlo skoro všechno, do čeho kopnul, tak by se Portugalci hodně natrápili.

Přesto je ale možné, že nakonec ze skupiny postoupí. I když v kůži Portugalců bych při zápase s domácí Koreou být nechtěl. Ale i kdyby se nakrásně do osmifinále dostali, díru do světa na tomhle mistrovství určitě neudělají."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze