Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nemohli pomoci a nevěděli proč

21 2003
Teplice - Bezmoc, lítost a rozčarování zažívali po barážové odvetě o postup na evropský šampionát hráčů do 21 let tepličtí fotbalisté Jan Rezek a Patrik Kolář. Jejich tým přišel o postup v penaltovém rozstřelu a oni museli průběhu utkání přihlížet z tribuny. Ani jeden z nich se proti Švýcarům nedostal překvapivě na soupisku. "Trenérovo jednání jsem nepochopil," svěřil se Rezek.

Především absence útočníka Rezka vyvolala velké rozpaky. Jednadvacetiletý hráč se v poslední době může chlubit výbornou formou a zazářil v utkáních Poháru UEFA proti Kaiserslauternu a Feyenoordu Rotterdam, v nichž se dokázal prosadit i střelecky.

V prvním zápase se Švýcarskem Rezek nastoupil jen na poslední minuty, v odvetě musel překousnout hořké zklamání. Nevešel se ani na soupisku. "Když mi to trenér ráno před zápasem oznámil, tak jsem to nechtěl chápat. Byl jsem strašně zaskočený a zklamaný.

Tajně jsem doufal, že bych klukům na hřišti mohl nějakým způsobem pomoct," svěřil se ČTK Rezek. Ani následný desetiminutový pohovor s trenérem Wernerem Ličkou jeho lítost nezmírnil.

"Trenér mi tvrdil, že kdyby nehrál Venca Svěrkoš, který měl problémy s kotníkem, tak jsem prý byl na devadesát procent v základu. A nakonec na mě nezbylo ani místo na lavičce. To jsem nějak nemohl pochopit," hlesl odchovanec teplického fotbalu.
Lička mu prý vysvětloval, že na lavičce chtěl mít hráče, kteří prošli celou kvalifikací. Rezek v ní nehrál ani jeden zápas, nastoupil jen v přípravném utkání v Turecku.

Těžký úděl Rezek na tribuně snášel s Patrikem Kolářem, který se v Teplicích probojoval na post prvního brankáře. Také Kolář byl po sesazení do pozice gólmanské trojky nešťastný.

"Přišlo mi, že si v případě Páti Koláře pan Lička trochu protiřečil. Celou kvalifikaci byl Patrik s týmem a v rozhodujících zápasech byl dvojkou Martin Lejsal, který přišel až těsně před baráží. Mně zase tvrdil, že na lavičce chce mít kluky, kteří odehráli celou kvalifikaci... Páťa z toho byl také hodně špatný," uvedl Rezek. "Ale trenér to určitě dělal s nejčistším svědomím, chtěl uspět, stejně jako my všichni," dodal Rezek. "Za svými rozhodnutími si stojím," tvrdil Lička.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze