Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německo "svým" nevěří

13 2000
B e r l í n - Velkou nespokojenost s výkonem svého mužstva v pondělním utkání skupiny A na fotbalovém mistrovství Evropy proti Rumunsku vyjadřuje dnes německý tisk. Zatímco po posledních přípravných zápasech viděli němečtí komentátoři tým obhájců titulu už znovu převážně růžovými brýlemi, remíza 1:1 s Rumunskem je rychle vrátila k dřívějšímu pesimismu.

Po výborném fotbalu, který předvedli další účastníci skupiny, Portugalsko a Anglie, se navíc houfně objevují předpovědi, že Němci pojedou už po třech utkáních z mistrovství domů. Komentáře se vedle toho shodují v tom, že nerozhodný výsledek byl pro německou reprezentaci velmi šťastný, protože Rumuni byli lepším týmem.

"S takovýmhle výkonem vypadneme opravdu už po zápasech ve skupině," napsal Bild. "Jen Schollova střela zachránila Německo před úplně pokaženým vstupem do šampionátu. Byl to však jediný světlý moment výkonu mužstva." Slavný internacionál Franz Beckenbauer pro stejný list uvedl, že první zápas na podobném turnaji je vždy mimořádně důležitý, a proto bylo bezpodmínečně nutné proti Rumunsku vyhrát. Takhle půjde již v příštím zápase proti Anglii o všechno, soudí Beckenbauer a vyjadřuje názor, že bylo příliš velkým rizikem hrát vzadu s dvěma ne zcela zdravými fotbalisty, Matthäusem a Jeremiesem.

"Německo udrželo tradici a v prvním utkání mistrovství Evropy znovu neprohrálo. Ale jinak to nebyla ani ryba, ani rak, nepříliš kvalitní zápas měl postupně stále nižší úroveň. Získaný bod se ale možná ještě bude hodit," napsal Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Bod jsme získali jen s velkým štěstím. Rumuni měli víc příležitostí a rozhodčí nám navíc odpustil jasnou penaltu. Máme-li postoupit, musíme se zlepšit po všech stránkách," konstatoval Die Welt.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze