Sebastian Rudy (vlevo) z Bayernu Mnichov v souboji s Divockem Origim z...

Sebastian Rudy (vlevo) z Bayernu Mnichov v souboji s Divockem Origim z Wolfsburgu. | foto: AP

Bayern přišel v závěru o výhru nad Wolfsburgem, dál vede Dortmund

• 17
Fotbalisté Bayernu Mnichov pouze remizovali v předehrávce 6. kola německé ligy s Wolfsburgem 2:2 a promarnili tak před víkendovým programem šanci vést tabulku.

Obhájci titulu ve druhém poločase ztratili dvoubrankové vedení a pouze se bodově dotáhli na vedoucí Dortmund.

Favorit zápasu dominoval a do náskoku šel v poslední čtvrthodině prvního poločasu zásluhou penalty Roberta Lewandowského, který skóroval posedmé v ročníku a upevnil si pozici nejlepšího střelce soutěže, a tečované střely Arjena Robbena.

Situaci domácím ale zkomplikoval brankář Sven Ulreich. Náhradník za zraněného Manuela Neuera trestuhodně chyboval při přímém kopu Maximiliana Arnolda z velké dálky. A hosté před 75.000 diváky vyválčili bod díky hlavičce náhradníka Daniela Didaviho, který byl za hrdinu deset minut po příchodu na hřiště.

Bayern se přes velkou převahu a řadu dobrých gólových příležitostí víckrát neprosadil a příliš dobře se nenaladil na středeční šlágr Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain. Wolfsburg i ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Martina Schmidta remizoval, po bodu z domácího utkání s předposledními Brémami ale tentokrát slaví cennější zisk.

Výsledek 6. kola:
Bayern Mnichov - Wolfsburg 2:2 (33. Lewandowski z pen., 42. Robben - 56. Arnold, 83. Didavi).