Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Němec řekl trenérovi: Končím!

22 2000
P r a h a - Kapitán českého národního týmu Jiří Němec při každé vhodné příležitosti během jarních příprav na mistrovství Evropy neopomněl připomenout, že po skončení Eura odloží reprezentační dres navždy. Ona chvíle nadešla ve středu. Se spoluhráči po vyhraném utkání s Dánskem šel, podobně jako po každém zápasu na šampionátu, gestem poděkovat skvělým divákům. Když trávník opouštěl, oznámil trenéru Chovancovi, že to byl jeho poslední duel za Českou republiku.

"Jirka přišel za mnou ke střídačce. Už přesně nevím, jak mne oslovil, jestli trenére nebo Pepo a dodal, že to bylo jeho poslední utkání za nároďák. Vím o tom, že když byla příležitost, tak na jaře při přípravě na mistrovství Evropy naznačoval v rozhovorech pro média, že chce v reprezentaci své působení ukončit. Ale nikdy o tom nemluvil, jako o definitivním rozhodnutí," dodal Chovanec, který doufá, že se mu podaří Němce přemluvit, aby české barvy hájil dál.

"Nechtěl jsem nic uspěchat a tak jsem mu jen odpověděl, že si promluvíme, až budeme trochu odpočinutí, v klidu a bez emocí. Znám Jirku dlouhá léta, působili jsme spolu v jednom klubu jako hráči, teď jsme každý v jiné roli, přesto je toho určitě hodně, co si musíme říci," přiznal reprezentační trenér.

Autor:


Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze