Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němci chválili, jak si Hamburk poradil s terénem

16 2005
Berlín - Německé novináře po zápase se Slavií potěšilo, že hráči Hamburku dokázali Slavii porazit i na pískovišti a po dlouhých šestnácti letech se tak v evropských pohárech dostanou do jarní fáze. Čtvrteční zápas podle komentářů německých listů nabídl fanouškům kvalitní hru, což se však nedá říct o hřišti v AOL Areně.

"Celkem 46.353 diváků vidělo pestrou hru proti dvanáctinásobnému českému mistrovi, jen silně nekvalitní trávník rušil celkový dojem," napsal Süddeutsche Zeitung.

"HSV umí hrát fotbal i na pískovišti," přidal se bulvární Bild.

Hlavní postavou Hamburku byl belgický útočník Emile Mpenza. "Nejdříve selhal, pak se trefil a nakonec se zranil," shrnuly jeho vystoupení německé agentury.

Půlhodinu před koncem si totiž autor druhé trefy poranil stehno a poslední dva zápasy Hamburku v tomto kalendářním roce nestihne.

Právě Mpenza spolu s Barbarezem sklidili pochvalu i v dalších listech. "Útočné duo se od počátku staralo o neklid na lavičce Slavie," uvedl Süddeutsche Zeitung.

Bild však belgického fotbalistu také kritizoval, že zahodil několik šancí. Včetně penalty, kterou mu náhradní gólman Šeliga vyrazil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze