Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nemáte se za co stydět, vzkazují hráčům

18 2000
P r a h a - Ani po druhém utkání českého národního týmu na mistrovství Evropy ve fotbale se nezastavil tok vzkazů, které se k reprezentantům přímo do dějiště šampionátu dostávají prostřednictvím redakčního e-mailu euro2000@mafra.cz. Patrné z této korespondence je, že za předvedenou hru i proti Francii si svěřenci trenéra Jozefa Chovance zaslouží absolutorium, byť konečný výsledek podle představ fanoušků určitě nebyl.

"Kdyby bylo ME v nastřelování tyček a břeven, tak je trofej naše," naráží například Pavel Toth na Kollerem a Nedvědem nastřelené konstrukce branek v zápasech s Nizozemskem i Francií a pokračuje: "Jsem hrdý na to, že jsem Čech. Stejně jste se nesmazatelně zapsali do historie českého fotbalu." Svůj vzkaz pak zakončil doslova básnicky:

"Ukažte jim to s Dány.
Rozdávejte rány.
Ať svět vidí České Pány."

Pod značkou Mike267 se pisatel zastává obránce Petra Gabriela, který zpětnou přihrávkou poslal v úvodu zápasu Francouze Henryho do gólové šance: "Gábo to nic, to se může stát každýmu. Možná si tě kritici vychutnaj, ale vůbec je neposlouchej!"

Miroslav Kumstýř zkouší ponurou atmosféru po druhé porážce ve skupině D mírnit slovy: "Kluci nebuďte smutní a nevěšte hlavy. Nemáte se za co stydět, dali jste do toho všechno. Dívejte se dopředu a hoďte smutek za hlavu."

Poděkování českým fotbalistům je bezesporu mottem většiny vzkazů, i toho, který poslal Aleš Synek: "Díky za předvedenou hru, za kterou se nemusíme stydět před celým světem a úspěchy s ní jistě ještě přijdou."

Asi za všechny fanoušky své pocity shrnul Hukoth: "Celá republika je na Vás hrdá a bude Vám fandit proti Dánům až k smrti. Ve hře je ještě hodně moc."

A Augustin Kohoutek dodává starou známou pravdu: "Tentokrát to nevyšlo, ale vyjde to příště. Hlavně že jste dobrá parta a bojujete jako o život. Je to krutý takhle prohrát, ale je to sport."

Což ostatně velice dobře může potvrdit i Bohdan Ulihrach, který o sobě dal vědět nejen na tenisovém turnaji ve Štětíně, ale i na e-mailu euro2000@mafra.cz: Kluci, bylo to super, hlavu vzhůru! Svět tím nekončí, je to "jen" sport. Hráli jste super, nemusíte se stydět, byla to bomba! Teď vyhulte Dány a všecko bude O.K."

Pozadu nezůstalo ani něžné pohlaví: "Pro mě jste morální vítězové, hráli jste nadherný fotbal," konstatuje Lucie Pivoňková, která jen dokazuje fakt, že fotbal není výsadou výhradně mužů.

Což platí i v případě Karoliny: "Jsem poloviční Čecho-holanďanka, ale co se fotbalu týče, nekompromisně vítězí mé české bujaré srdce. Ale díky naší prohře s Nizozemím se mé kadeře 'pyšní' oranžovým přelivem. Sázka je sázka." Zda se Karolina o něco vsadí i před posledním duelem ve skupině, nevíme, ale fandit českým barvám určitě bude dál: "Čechy do toho! Proč si nezahrát alespoň hezký fotbal s Dánskem. Vždyť nám dlužíte pár gólů a vítězství nebo ne?"

A že mezi námi se pohybuje řada (třeba i skrytých) básnických talentů, dokazuje i následující dílko, které vytvořil Deky(no), a které se stejně jako všechny ostatní, dostaly do rukou fotbalistů České republiky, pobývajících momentálně v Knokke-Heistu:

PRO BUDOUCÍ MISTRY !!!

Když Collina píská nesmysly,
neklesejte na mysli,
prohra s Francouzi nám nevadí,
váš skvělý výkon nám vše nahradí,
Dánům dejte zas 3:0, buďte hbití, bystří,
v Japonsku pak s vaší partou budete už mistři.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze