Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nekritizujte český fotbal unáhleně, říkal Chovanec a vtipkoval o Kadlecovi

DŮVOD K ÚSMĚVU. Trenér Jozef Chovanec se může usmívat - Sparta porazila Kluž 3:2. | foto: René VolfíkČTK

6 2009
Zatímco fotbalisté Sparty vyspávali po pozdním návratu z Rumunska, jejich trenér Jozef Chovanec si volno nedopřál. "Přiletěli jsme po čtvrté ráno, byla by blbost hnát hráče na trávník," vysvětloval na tiskové konferenci.

Sparťanský kouč se sice moc nevyspal, ale vypadal spokojeně. Měl důvod - jeho tým ve čtvrtek večer vyhrál po dramatickém závěru v Kluži 3:2. A nadále má naději, že si Evropskou ligu zahraje i na jaře.

"Je to hodně důležité vítězství i z pohledu dalších zápasů. Ukázalo se, že tvrdá práce s týmem přináší výsledky," liboval si Chovanec.

O čem ještě mluvil?

O postup ze skupiny
"Před sezonou jsme měli za cíl vůbec postoupit do skupiny a s mladým týmem sbírat zkušenosti. Proto jsem moc rád, že i po čtyřech zápasech jsme pořád ve hře a můžeme reálně myslet na postup."

Útočná dvojice
"Wilfried i Holedna dost chybovali. Hlavně Bonyho jsem měl chuť každou chvíli vystřídat. Vždyť nepodržel míč, ty přihrávky... Ale možná zapomněl, že v rudých dresech hraje tentokrát soupeř. Teď už vážně - jsem rád, že nakonec rozhodl, i když nějaký skvělý výkon nepodal."

Gól Wilfrieda
"Kdyby se takhle sám na brankáře řítil Kadlec, šel by po kontaktu s brankářem do salta a vývrtky. Bony to ustál a to je dobře - co kdyby se penalta nepískala?"

Hra bez defenzivního záložníka
"Byl bych radši, kdybychom klasického defenzivního záložníka měli. Takhle jsme hráli s určitým rizikem. Ale Hušek má zdravotní problémy a Kovba se v poslední době moc nepředvedl."

Úroveň českého fotbalu
"V poslední době jsem slyšel názory, že český klubový fotbal nemá úroveň. Ale nesmí to být unáhlené závěry. Vždyť my teď dvakrát za sebou porazili Kluž, Slavia zase dvakrát bodovala s Valencií. Na druhou stranu musíme vidět, že nebýváme v zápasech evropských pohárů favority. Rozdíl je v rozpočtech klubů."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze