Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejvíce faulováni zatím jsou čeští fotbalisté

14 2000
K n o k k e - H e i s t - Všech šestnáct účastníků fotbalového mistrovství Evropy má za sebou první zápas, a tak se výkony týmů dají vedle výsledků poměřit také statistickými údaji, vycházejících z elektronických zápisů, jež pořizuje na šampionátu UEFA. Z nich vyplývá, že nejvíce faulovaným týmem byli Češi, proti kterým se Nizozemci dopustili 26 nedovolených zákroků.

Naopak nejméně faulujícím týmem jsou Francouzi, s nimiž se český výběr střetne v pátek. Mistři světa při výhře nad Dánskem faulovali jen devětkrát. O trendu rozhodování sudích svědčí, že nejvíc faulů zatím nasbírali útočníci - Nizozemec Bergkamp a Belgičan Mpenza si pomohli nepovoleně v pěti případech. Nejvíce faulovaným hráčem byl Švéd Ljunberg, kterého Belgičané hrubě zastavili osmkrát.

Ve střelách na branku byla nejaktivnější Itálie (11), z hráčů si po třech pokusech připsali Italové Filippo Inzaghi a Zambrotta, Němec Bierhoff a Rumun Moldovan, který byl nejaktivnější ve střelách mimo tyče (6). V čele střelecké tabulky jsou Jugoslávec Miloševič a Slovinec Zahovič, kteří se ve vzájemném utkání trefili dvakrát.

Celkem bylo uděleno 21 žlutých a tři červené karty. Nejvíce byli napomínáni Češi a Belgičané (3), bez napomínání odehráli první zápas Francouzi, Němci, Italové a Turci.

V držení míče byli nejúspěšnější Španělé (60 procent) a nejhůře si vedli jejich úvodní soupeři Norové (40 procent). Poměrně vysoké držení míče měli Nizozemci a Turci (59 procent).

Ani jednou se zatím nedostali do ofsajdu Angličané a Nizozemci, naopak Švédům a Francouzům se to povedlo osmkrát. O polovinu francouzských ofsajdů se zasloužil útočník Anelka, čtyřikrát stál v postavení mimo hru i Portugalec Nuno.

Autor:


Témata: Zákulisí, UEFA
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze