Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Největší amfiteátr v Belgii hostí nejen fotbalisty

7 2000
P r a h a - Stadion byl otevřen roku 1930 při oslavách stého výročí vzniku Belgie. Hraje se zde nejen většina důležitých reprezentačních utkání, diváci zde mohou také sledovat boxerská klání nebo například dojezd Tour de France. Kařdoročně se tu také koná prestižní atletický memorial Ivo Van Damma. Po renovaci roku 1995 byl stadion znovuotevřen přátelským střetnutím domácí reprezentace s výběrem Německa. I po rekonstrukci, která stála půl druhé miliardy belgických franků, byla zachována originální fasáda. V roce 1997 tu koncertovala například Céline Dion.
Dříve byl stadion nazýván Heysel. Před přestavbou v roce 1985 bylo v ochozech k smrti umačkáno několik fanoušků, poté byl přestavěn a přejmenován na Roi Baudoin.

Bylo zde sehráno úvodní utkání Belgie proti Švédsku. Stadion leží v severní části Beuselu, je blízko dálničním vnějším obchvatům města, navíc k nemu vedou i linky městské dopravy z centra.

King Baudoin Stadion v Bruselu

Kapacita 50 000 Brusel
Vystavěn roku 1930
Domácí tým Belgiský národní tým
Zápasy Eura 2000 základní skupina: Belgie   - Švédsko, Itálie - Belgie, Turecko - Belgie, čtvrtfinále B1 - A2, semifinále

 

Stadion krále Baudouina nehostí pravidelná ligová střetnutí, náleží reprezentaci a společenským akcím

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze