Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejtěžší bylo nepostavit se doktorům, přiznal teplický kouč Plíšek

Jiří Plíšek - Jiří Plíšek, trenér teplických fotbalistů | foto: Karel Kopáč, MF DNES

26 2009
Jeden z vrcholů své kariéry proleží fotbalový trenér Jiří Plíšek na nemocniční posteli. "Těžko teď prožívám, že nemůžu být v autobuse, že nemůžu být v letadle," drásá mu duši. V Tel Avivu, kde budou bojovat o postup v Evropské lize, se Teplice musejí obejít bez něj. Kvůli potížím s uchem a závratím je na kapačkách.

Jak se cítí? "K mému zdraví se nechci vyjadřovat, nechci z toho dělat velkou show," poprosil.

Co se vám honí hlavou?
Nejtěžší bylo ráno se rozhodnout, že se nepostavím doktorům a neodletím s mužstvem. Odhodlal jsem se k tomu, když mi vysvětlili možné komplikace. Musím mít absolutní klid, nezatěžovat se. Mrzí mě to. Popravdě jsem dělal všechno, abych mohl letět. Věřím ale, že toho s týmem ještě hodně zažijeme. A že nebudeme čekat tak dlouho.

Budete si s trenérem Kluckým volat i během čtvrtečního zápasu?
Uvidíme, jak nám to dovolí komunikační možnosti. Ale náš realizační tým je natolik zkušený, že to zvládne i bez přímého kontaktu se mnou. Zatím čekám na informaci, zda zápas vysílá izraelská strana v televizi nebo přes internet. Ideální by bylo, abych to sledoval na vlastní oči. Když ne, budu s někým ve spojení. Se Zdeňkem Kluckým jsem v telefonickém i mailovém kontaktu. Čas v nemocnici využiji k podrobnější analýze soupeře, připravím co nejdetailnější informace.

Zažil jste už něco podobného?
Když jsem trénoval boleslavský dorost, chyběl jsem po operaci, ale to byla otázka jednoho víkendu. Pak jsem šel na lavici s berlemi.

Nebojím se toho, říká zastupující trenér Klucký

Teplice (bek, obi) - Přes noc se z něj stal hlavní trenér, který má dovést Teplice do základní skupiny Evropské ligy. Velký úkol leží před asistentem Zdeňkem Kluckým, jenž v izraelském Tel Avivu zaskočí za nemocného kouče Jiřího Plíška. "Není se čeho bát," uklidňuje Klucký, bývalý ligový fotbalista.

Od kdy víte, že tým povedete vy?
Dozvěděl jsem se to v pondělí vpodvečer, když mi Jirka volal. Musím se s tím vypořádat. Tréninky a utkání připravujeme stejně spolu. Navíc to pro mě není nic nového. Když jsem spolupracoval s trenérem Radou, odjížděl na soustředění národního týmu a v Teplicích jsem býval taky sám. Jdu do toho.

Jak budete s Plíškem ve styku?
Telefonicky. Už jsme měli půlhodinový rozhovor, dali si instrukce. Co se týče sestavy, tu si ještě upřesníme.
Bude to stejné jako jindy, jen u toho nebude přímo.

Co váš čeká v Tel Avivu?
Sledoval jsem jeho zápas a teploměr šplhal ke třicítce, přes den bylo 35 stupňů. Je tam i velká vlhkost od moře. Seděl jsem na tribuně a potil se, jako kdybych sám hrál. Snad kluci vydrží celé utkání. Se Slavií toho měli někteří záložníci plné zuby už v 70. minutě. Je dobře, že vedro bylo i při lize, zkusili jsme si to.

Na co podle vás vsadí Hapoel?
Hraje pořád stejným systémem. Třeba nás určitým způsobem podcení. Vyhráli jsme Český pohár, bojovali o Evropu urputně a byla by velká škoda hned vypadnout.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze