Nejsmutnější byl Fukal

P r a h a - Možná až překvapivě dobře naladěni se vraceli někteří čeští fotbaloví reprezentanti z Malty. Nic co by zavdávalo důvod k radosti přitom hráči v druhém kvalifikačním utkání o postup na MS 2002 nepředvedli, nejslabšímu týmu "české" skupiny nedali jedinou branku a remizovali. "Přijdou další zápasy, jeden za sezonu vždy nevyjde," nechal se Karel Rada vyrušit z družného rozhovoru s Petrem Vlčkem na letišti v Ruzyni. Vedle stojící trenér národního týmu Jozef Chovanec, mimo dosah televizních kamer, odložil kamennou tvář a vůbec to nevypadalo, že by se nad výkonem svých svěřenců nějak trápil.

"Jednou se daří, podruhé ne. Hlavně, že mančaft pořád žije," snažil se omluvit remízu s outsiderem reprezentační náhradník Miroslav Baranek. "Nic se neděje, situace se nemění," připomněl Pavel Horváth dobrou zprávu: soupeři českého týmu ve 3. skupině Dánsko a Bulharsko se ve stejný den v Kodani rozešli smírně po remíze 1:1, což znamená, že se Česká republika udržela v tabulce na prvním místě. "Částečně nám to opravdu spravilo chuť," potvrdil Jan Koller.

Vedle těchto hráčů v "pohodě", byli v hale ruzyňského letiště i když v naprosté menšině, také ti velice smutní, kteří nedobrovolně opustili trávník v průběhu zápasu - dvojice Milan Fukal a Tomáš Řepka. Prvně jmenovaný odstoupil ze hřiště v poslední minutě první půle. "Doktor říkal, že to vypadá na přetržený vaz," odhalil možnou obávanou diagnózu kulhající Fukal. "Jen doufám, že se to nepotvrdí, to bych byl na dlouho mimo hru."

Fukalův spoluhráč v obraně Řepka se s trávníkem loučil za jiných okolností. V 53. minutě se prudce ohnal po protihráči, který ho držel za dres, a sudí mu bez váhání udělil červenou kartu. "Moc mě to mrzí, je to hodně nepříjemné," přiznal fotbalista. Červená karta trápí Řepku o to více, že ji dostal také v posledním ligovém utkání. Hráč italské Fiorentiny v 84. minutě vystřídal, v nastaveném čase fauloval za což dostal červenou kartu a protivník z Parmy výhodu penalty vyžil a vyrovnal na 2:2. "Stalo se to krátce po sobě a snažím na to nemyslet ale vím, že takové věci musí přebolet," řekl se sklopenou hlavou hlavní z aktérů nepovedeného večera českého fotbalu.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41