Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší byl Rosický, čtyřka Kováčovi

Česko: Koller a Rosický - Český útočník Jan Koller (vlevo) slaví göl proti Irsku, na který mu nahrál Tomáš Rosický. | foto: Niall CarsonČTK

11 2006
Dublin - Spolupráce Tomáše Rosického s Janem Kollerem na vstřelené brance jen dokumentuje jejich přínos ke kvalifikační remíze českých fotbalistů v Irsku. Bývalí spoluhráči z Dortmundu dostali od redakce MF DNES nejvyšší známky. Spolu s nimi ještě Petr Čech a Tomáš Ujfaluši. Nejhůř zahrál Radoslav Kováč, za čtvrteční výkon dostal čtyřku.

Známkujte výkony českých hráčů ZDE

1,5 Tomáš Rosický, střední záložník
Muž klíčových přihrávek zápasu, samozřejmě i té gólové. V první půli mohl jít možná v přečíslení do sóla a neměl hledat Kollera.

2 Petr Čech, brankář
Vystřelil pravou nohu proti Douglasově jasné šanci a zabránil tím gólu. I v dalších minutách tým držel, na gól dosáhnout nemohl. Jednou zazmatkoval při vyběhnutí na centr.

2 Tomáš Ujfaluši, pravý obránce
 Nejofenzivnější z obránců, byl často jako falešné křídlo a centroval jedovatě do pokutového území. Škoda, že jeho dělovka levou nohou neměla opačnou faleš.

2 Jan Koller, útočník
Díky! Zdálo se, že Koller bude mít potíže prosadit se ze vzduchu, snaživý zrzek McShane a důrazný O’ Shea ho skvěle bránili, a tak český obr udeřil po zemi a zdálky.

2,5 Martin Jiránek, střední obránce
Obětavý a spolehlivý, vrhal se pod nohy soupeře. Nenápadná, ale velmi solidní práce.

2,5 Jaroslav Plašil, pravý záložník
Aktivní v záloze, jen mu scházela větší přesnost. Marně se vrhnul za Kilbanem, irskému gólu už zabránit nestačil. Byl to on, kdo rychlým rozehráním zahájil akci za českým vyrovnáním. Trenér ho pochválil.

3 Jan Polák, levý záložník
Zprvu Duffovo „klíště“ a zároveň muž, který se hnal dopředu. Za zakopnutý míč a zbytečnou žlutou kartu si zaslouží pokárání.

3,5 Milan Baroš, útočník
Běhavý, zbytečně rozzlobený a ke konci hodně unavený muž. Když střídal, irští fanoušci na něj hučeli. Ve velké šanci nedokázal míč protlačit do brány. Míč ho někdy neposlechl.

3,5 David Rozehnal, střední obránce
Jako by nezvládal vypjaté zápasy. Jeho bezchybnost a elegance proti slabším soupeřům se při tlaku vytrácí. Chyba před gólem Irů, kdy mu míč proklouzl pod kopačkou, zdaleka nebyla jediná.

3,5 Marek Jankulovski, levý obránce
Rezignoval na výpady dopředu, ale ďábelský Duff se přes něj přesto prosadil. Jednou z toho byl gól, jednou obrovská šance.

4 Radoslav Kováč, střední záložník
Postavil se na místo defenzivního štítu a v první půli jako by nemohl popadnout dech. Do hry se dostával postupně, přihrávky dopředu mu vůbec nešly.

Zdeněk Grygera a David Jarolím nebyli hodnoceni, hráli jen krátce.

Hráče hodnotíme školní stupnicí: nejlepší 1 – nejhorší 5, s využitím půlbodů

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze