Juventus - Lecce, Pavel Nedvěd

Juventus - Lecce, Pavel Nedvěd - Pavel Nedvěd (vpravo) sleduje, jak je jeho spoluhráč z Juvenstusu Matteo Paro faulován kapitánem Lecce Guillermem Giacomazzim. | foto: ČTK

Nedvědův tým porazil Zemanovo Lecce

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín se posunuli v druhé italské lize na druhé místo, za vedoucí Neapolí zaostávají o jediný bod. Tým v sestavě s českým záložníkem Pavlem Nedvědem ve třináctém kole porazil Lecce 4:1. Hosty vede český kouč Zdeněk Zeman, který Nedvěda do italského fotbalu před deseti lety přivedl.

Pro Zemana přitom prestižní zápas na hřišti Juventusu, jehož praktiky v minulosti často kritizoval, vypadal zpočátku lépe. Jeho tým se v 62. minutě ujal vedení, radost mu vydržela ale jen chvíli.

Vzápětí totiž svou první trefou v utkání vyrovnal Božinov a o několik minut později přišlo Lecce o vyloučeného Diamouteneho.

V 74. minutě oslabeného soupeře potrestal druhou brankou bulharský talent, v 90. minutě pak hosté inkasovali ještě dvakrát. Nedvěd odehrál celý zápas a dostal žlutou kartu.

Na lavičce soupeře strávil mezi náhradníky celý zápas Ondřej Herzán, další exsparťan Martin Petráš přišel na trávník ve 30. minutě.

Juventus k posunu na druhé místo využil zaváhání soupeřů z čela tabulky, kteří jen remizovali. Piacenza hrála 1:1 s Albinoleffe, stejným výsledkem skončil i duel Rimini s Cesenou.

Fotbalisté Mantovy nevyužili příležitost posunout se ve vyrovnaném čele tabulky druhé italské ligy na třetí místo. V dohrávce 13. kola uhráli na půdě Frosinone jen remízu 1:1 a jsou osmí.

Výsledky 13. kola:
Bari - Terst 0:0, Brescia - Crotone 2:2, Cesena - Rimini 1:1, Juventus Turín - Lecce 4:1, Pescara - Neapol 0:1, Piacenza - Albinoleffe 1:1, Spezia - Modena 0:1, Treviso - Verona 1:1, Vicenza - Arezzo 2:0, Frosinone - Mantova 1:1.