Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nedvědův kotník prohrál střet s Kollerem

14 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nové starosti přibyly na EURO 2000 trenérovi Jozefu Chovancovi. Poraněný levý kotník Pavla Nedvěda totiž opět dostal zásah. Sedmadvacetiletý záložník ve středu nedokončil trénink za zavřenými dveřmi a jeho start v pátečním střetnutí s Francií je opět v ohrožení. "Nezbývá mi než doufat, že se dá včas do pořádku," reagoval kouč fotbalové reprezentace.

"Je to katastrofa, kotník šíleně bolí," prohodil sedmadvacetiletý záložník, když se belhal na tréninkovém hřišti z kabiny do přistaveného autobusu. Levý kotník, jehož fotografie s obří bandáží oblétly svět již minulý týden po příletu národního mužstva do dějiště šampionátu, měl opět nateklý a pevně fixovaný.

Zranění se Nedvědovi obnovilo v závěrečné fázi tréniniku, když už se hrálo na dvě branky. Po souboji s obrovitým Janem Kollerem zůstal na trávníku s bolestivou grimasou. První diagnóza: kotník momentálně nejlepšího hráče národního týmu je znovu podvrtnutý. To vše ve chvíli, kdy blížící se páteční zápas s Francií rozhodne o bytí a nebytí úřadujících vicemistrů Evropy.

Jiří Němec, kapitán mužstva a největší Nedvědův kamarád v národním týmu, proto věří: "Jak ho znám, určitě se do toho pustí. Je teď pro mužstvo nenahraditelný a on to dobře ví. Připraví se."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze