Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvědovo přání: V losu nechytit Italy

29 2003
Praha - Doufám, že v neděli v poledne nebudu mít trénink, abych mohl v televizi vychutnávat los mistrovství Evropy. Asi to nebude tak záživné jako fotbal na hřišti, ale může to být mnohem důležitější, i když se první zápas hraje až za půl roku. Pro mě je to určitě důležitější než třeba úterní zápas v Lize mistrů proti Turkům z Istanbulu.

Já vím, řeknete si, to se mu to mluví, když už Juventus postoupil do osmifinále, ale pro mě je los Eura fakt zásadní.

Jaké mám přání? Nebudu říkat, že mi je jedno, koho dostaneme. Dvakrát za sebou jsme na mistrovství Evropy měli skupinu smrti a už se mi do ní nechce. Radši něco snadnějšího... Chce to trochu štěstí.

A pro něj se budu modlit. Vlastně, abych se přiznal, mám dvě přání. Nedostat Holanďany a ty své, Italy. Proč? Jednoduchá odpověď. Nizozemce jsme přeskočili v kvalifikační skupině, ti na nás mají pifku. Navíc mají mužstvo jako hrom, ze třetího koše jsou nejsilnější.

Není to soupeř, který se dá porážet pořád - a my je v září semleli. A Itálie? Vím, jak je silná. Strašně! Do útoku může postavit pět světových šutérů a nikdy nesáhne vedle.

Reprezentační trenér Giovanni Trapattoni teď v novinách zkoušel na oko losovat skupiny. Nám tam šoupnul Němce, Nizozemce a Řeky. No, pěkně děkuju! říkám mu. O moc silnější skupina už to být nemohla.

Třeba to ale v neděli skončí úplně jinak. A já bych byl rád. A co jinak? No, celý týden mě zlobí kotník. Nejsem schopný se o něj pořádně opřít, dneska večer proti Interu Milán asi budu hrát s bandáží a pod práškama. A možná vůbec.

A o neděli už jsem mluvil: pustím si televizi a budu v napětí.

Losování ME 2004 sledujete on line na iDNES v neděli od 12.00.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze