Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvědovi se v bouřce na trénink nechtělo

uzavřený trénink - Fotbalisté mizí za plachtou, která je bránila ve výhledu na hřiště, kde se chystal uzavřený trénink. | foto: Michal ŠulaMF DNES

15 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Z tmavé oblohy šlehl blesk, zaburácel hrom a spustil se prudký déšť. "Trenére, trenére," volal Pavel Nedvěd, když před čtvrteční přípravou vystoupil z autobusu a kráčel ke hřišti. "Konec tréninku, je přece bouřka," žertoval. Po osmi dnech se v dějišti mistrovství světa změnilo počasí.

Pálivé slunce a teploty nad třicet stupňů vystřídalo snesitelnější počasí.

"Je to lepší než ta vedra. Vyčistil se vzduch, líp se dýchá," pochvaloval si gólman Čech. "Všichni jsme to uvítali, i když zase ten teplotní skok taky není dobrý."

Ač bylo ošklivo a ochladilo se minimálně o deset stupňů, trenér českých fotbalistů Karel Brückner musel mít hezký den.

Horko totiž nemá rád, naopak déšť to je jeho. "Když byl ten liják, tak jsme se na chvíli schovali, ale jinak je příjemně," podotkl obránce Zdeněk Grygera.

Kouč navíc zavřel trénink a liboval si v taktických nácvicích na Ghanu. To je jeho specialita.

"Co jsme dělali? Když je trénink zavřený, tak by asi trenér nechtěl, abychom o něm mluvili. Takže nic neřeknu," usmíval se gólman Petr Čech.

Do smíchu ale nebylo fanouškům, kteří postávali před areálem ve Westerburgu a nemohli dovnitř.

V Německu jsou dnes církevní svátky, obchody jsou zavřené, ve školách se neučí. Proto až z Dortmundu mohla dorazit rodina se dvěma dětmi.

Desetiletá holčička měl na sobě žlutočerný dres místní Borussie s číslem devět a jmenovkou Koller. O rok mladší kluk měl na zádech Rosického desítku.

Jejich matka přišla k policistům a dožadovala se vstupu na hřiště. Měla smůla, stejně jako ostatní.

Hráče viděli jen při odchodu z areálu k aubosu. Mezi nimi nebyli zranění útočníci Jan Koller s Milanem Barošem, kteří zůstali na hotelu a rehabilitují.Najdete na iDNES.czmobilní verze