Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěda už dnes láká příští kvalifikace

Pavel Nedvěd - Český reprezentant Pavel Nedvěd na soustředění v Seefeldu odpovídá novinářům. | foto: Michal ŠulaMF DNES

24 2006
Seefeld - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner v minulých dnech nelenil. Kul železo, dokud je žhavé. Pavlu Nedvědovi už předestřel program příští kvalifikace, v níž Česku půjde o účast na mistrovství Evropy v roce 2008. "Je to tak, probírali jsme to," utrousil Nedvěd jen tak mezi řečí, když ve středu na soustředění v Seefeldu přišel mezi novináře.

Při téhle zmínce nejlepší evropský fotbalista roku 2003 viditelně ožil.

"Soupeři v naší skupině jsou zajímaví, není to žádné velké cestování, zahrál bych si proti mužstvům, která jsem zatím moc nepoznal. Zkrátka, docela mě to láká," pokračoval třiatřicetiletý Nedvěd k velkému překvapení kolem sedících žurnalistů.

Vždyť Nedvěd se do reprezentace vrátil po šestnáctiměsíční odmlce až loni v listopadu do barážového dvojzápasu s Norskem.

Český tým má v příští kvalifikaci za soupeře Německo, Slovensko, Irsko, Wales, Kypr a San Marino.

Mají snad Nedvědova slova znamenat naději pro české fanoušky, že výjimečný fotbalista bude v národním mužstvu pokračovat i po mistrovství světa?

"Takhle se to říct nedá, ale přece jen by mě to lákalo, Jenže kdo ví, jestli o mě v nároďáku ještě někdo bude stát. A důležité bude, jestli u mužstva zůstane trenér Brückner. A taky nejspíš bude záležet i na tom, jak konkrétně já dopadnu na mistrovství světa."

Když byl o chvíli později dotázán samotný Brückner, zda ho Nedvědův viditelný zájem o příští kvalifikaci těší, odpověděl s nadsázkou.

"Mně za dva měsíce končí smlouva a vy se ptáte na rok 2012. Tak daleko ještě ve svých plánech nejsem," poznamenal s úsměvem.

Jako by zapomněl na nedávná slova svazového místopředsedy Vlastimila Košťála. Ten totiž ujistil, že po světovém šampionátu bude Brücknerovi nabídnuto prodloužení smlouvy.  

Vzápětí ale dodal: "Ne, o téhle věci žertovat nechci. Něco jiného bylo, když jsem začátkem roku říkal, že v hotelu, kde budeme bydlet během mistrovství světa, jsem už Pavlovi vybral pokoj. To jsem si žertování dovolit mohl. Ale jestli bere vážně i naši debatu o příští kvalifikaci, to mě samozřejmě těší."Najdete na iDNES.czmobilní verze