Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěda a spol. uvidí jen někdo

Pavel Nedvěd - Pavel Nedvěd se raduje z postupu na mistrovství světa. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

12 2006
Jablonec nad Nisou - Nedvěd, Rosický, Čech, Poborský... Všechny tyto fotbalové hvězdy se v předposlední květnový den představí na jabloneckém stadionu Střelnice. Česká republika hostí Kostariku v závěrečném utkání před mistrovstvím světa. Už dnes je jasné, že velkou část publika budou v Jablonci tvořit pozvaní hosté.

Dvě tisícovky míst si rezervoval Českomoravský fotbalový svaz. "Jeho požadavky nás až zaskočily," řekl marketinkový manažer jabloneckého klubu Tomáš Bárta.

Další porci ze šestitisícové kapacity ukrojí sponzoři FK Jablonec 97. Z fanoušků mají místa jistá jen majitelé permanentních vstupenek, kterých je v Jablonci bezmála dva tisíce.

Ti si mohou od včerejška do úterý 16. května vyzvednout vstupenku na Kostariku v sídle jabloneckého klubu. Otevřeno je v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Volný prodej zbytku vstupenek začne ve středu 17. května. "Zatím nejsme schopni říct, kolik vstupenek zbude. Ale moc jich pravděpodobně nebude," upozornil Bárta.

Vystoupení reprezentace je pro Jablonec historickou událostí. Národní tým se zde představil naposledy před deseti lety, kdy hostil Island.

Teď však půjde o důležitou prověrku Česka před mistrovstvím světa v Německu.
Brücknerova družina pokřtí novou jabloneckou tribunu za 117 milionů korun, která byla dosud v provizorním provozu.

V prvním podlaží vznikly kabiny hráčů a rozhodčích, rehabilitace a brzy přibude i posilovna. V prostředním patře našel místo sekretariát klubu a presscentrum.

V nejvyšším podlaží se nachází bezpečnostní místnost, rozhlas, prostory pro VIP a klubová místnost. Nyní finišují horečné přípravy, aby se vše stihlo do konce května.

Kostarika bude prvním soupeřem Německa na světovém šampionátu, a proto jablonecký zápas bude přímým přenosem vysílat německá televize ARD. Českým divákům zajistí přenos TV Galaxie.

Do Jablonce před parlamentními volbami možná přijedou nejvyšší politici. "Pozvaný je prezident Klaus i premiér Paroubek," prozradil manažer Bárta.Najdete na iDNES.czmobilní verze