Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd otevřel v Šanghaji fotbalovou školu, nechyběli Zeman s Peltou

Český fotbalista Pavel Nedvěd (vzadu vlevo) v Šanghaji oficiálně otevřel fotbalovou školu pro čínské děti. Byli u toho také prezident Miloš Zeman a šéf českého fotbalu Miroslav Pelta (nahoře vpravo). | foto: ČTK

4 2015
Hvězdný Pavel Nedvěd v Šanghaji zahájil činnost fotbalové školy pro čínské děti. A u téhle slávy nebyl jediným pozoruhodným Čechem. Otevření se zúčastnil také prezident Miloš Zeman a šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Pelta se zároveň nechal slyšet, že čínská finanční a energetická společnost CEFC, která koupila šedesátiprocentní podíl ve Slavii (více čtěte zde), by se mohla stát dalším sponzorem české reprezentace.

Nedvěda v Šanghaji přivítali malí čínští fotbalisté v červených dresech s míči v rukou. Prezident Zeman jim Nedvěda představil jako nejlepšího hráče Evropy a prohlásil, že nejlepší hráč Evropy znamená vlastně nejlepší hráč světa.

Poukázal přitom na výsledek semifinálového zápasu loňského MS, v němž Německo porazilo Brazílii vysoko 7:1.

Podle šéfa fotbalového svazu Pelty byla česko-čínská spolupráce ve sportu i předmětem dnešního jednání prezidentů obou zemí Zemana a Si Ťin-pchinga.

„Čína si dala jasný cíl, že chce ve fotbale v co nejkratší době dosáhnout úspěchů, protože ví sama, že zatím není úspěšná, a ten potenciál, nejen lidský, ale hlavně finanční, tady je. Myslíme si, že bychom mohli být jedním z nástrojů podpory,“ řekl českým novinářům Pelta.

„Když jsem viděl ty malé kluky tady, kteří přišli na zahájení školy, tak jsem v nich už viděl budoucí silné fotbalisty... Viděl jsem, jak jim jiskřily oči, jak měli radost, že vidí hráče, který je majitelem Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy,“ dodal.

Pelta se také zmínil o možnosti, že by českou reprezentaci sponzorovala čínská firma. „Se společností CEFC jsme uzavřeli dohodu o tom, že budeme jednat o sponzorství reprezentace ČR, jak juniorské, tak reprezentace dospělých. Takže přijde další významný sponzor do českého fotbalu,“ konstatoval Pelta.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze