Nedvěd slaví postup, Čech se loučí

7 2006
Praha - Sen Pavla Nedvěda o vítězství v Lize mistrů žije. Juventus Turín v odvetném osmifinále porazil Werder Brémy 2:1, když postupový gól dal až v 88. minutě Emerson. Naopak Chelsea v brance s Petrem Čechem jen remizovala v Barceloně 1:1 a v soutěži končí. Třetím postupujícím je Villarreal.

Juventus se do čtvrtfinále kvalifikoval díky většímu počtu  vstřelených branek na hřišti soupeře. V prvním zápase v Německu "Stará  dáma" podlehla 2:3.

Nedvěd si ale první čtvrtfinálový zápas nezahraje, protože  dnes dostal třetí žlutou kartu v soutěži. Dál ale může doufat ve vytoužený  triumf v Lize mistrů.

FC Barcelona - FC Chelsea 1:1 (0:0)

Barcelona v souboji možná nejlepších týmů světa neponechala proti Chelsea  nic náhodě a s přehledem kontrolovala náskok z prvního utkání.

Na Nou Campu  sice nerozpoutala tradiční ofenzivní smršť, ale předvedla precizní výkon v  obraně. Chelsea se nedostala do vážnější šance, pouze střídající Crespo  zahrozil po hodině hry.

Naopak v 78. minutě předvedl další ze svých kousků nejlepší hráč světa Ronaldinho, který hladce přešel přes zadáky Chelsea a  nekompromisně prostřelil Čecha.

Ve třetí minutě nastavení sice z penalty vyrovnal Lampard, ale na vstřelení  druhého gólu, který by zajistil alespoň prodloužení, už hosté čas neměli.  Barcelona tak svému rivalovi oplatila loňské vyřazení ve stejné fázi  soutěže.

Branka: 78. Ronaldinho - 90+3. Lampard z pen. Rozhodčí: Merk (Něm.).  Diváci: 90 000. První zápas: 2:1. Postoupila: Barcelona.
Barcelona: Valdés - Oleguer, Puyol, Marquez, Van Bronckhorst - Deco, Edmilson, Motta - Messi (25. Larsson), Eto’o, Ronaldinho.
Chelsea: Čech - Ferreira, Carvalho, Terry, Gallas -Cole (83. Huth), Makelele, Lampard, Duff (58. Gudjohnsen) - Drogba (58. Crespo), Robben.

Juventus Turín - Werder Brémy 2:1 (0:1)

Velké nervy přichystali svým fanouškům fotbalisté Juventusu. Lídr italské  ligy chtěl rychle smazat jednobrankové manko z úvodního duelu, ale místo  toho ve 13. minutě překonal Buffona francouzský špílmachr Micoud.

Nedvěd  táhl většinu akcí Juventusu a byl téměř k neudržení. Juventus vyrovnal až v 65. minutě, kdy se po akci českého záložníka trefil francouzský kanonýr Trezeguet.

Werder však dlouho držel senzační postupovou remízu, ale v 88. minutě jej  potopil kiks brankáře Wieseho. Tomu z náruče k překvapení všech vypadl míč  a brazilský středopolař Emerson střelou z deseti metrů do prázdné brány  rozradostnil stadion Delle Alpi.

Branky: 65. Trezeguet, 88. Emerson - 13. Micoud. Rozhodčí: Poll (Ang.).  Diváci: 40 000. První zápas: 2:3. Postoupil: Juventus.
Juventus: Buffon - Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta (70. Balzaretti) - Camoranesi (57. Mutu), Emerson, Vieira, Nedvěd - Ibrahimovič (57. Del Piero), Trezeguet.
Brémy: Wiese - Owomoyela, Fahrenhorst, Naldo, Schulz - Frings, Baumann (73. Pasanen), Micoud, Borowski - Klose, Klasnič (81. Valdez).

FC Villarreal - Glasgow Rangers 1:1 (0:1)

Do čtvrtfinále měli namířeno i Glasgow Rangers. Ve Villarrealu vedli od 12.  minuty díky dánskému reprezentantovi Lövenkrandsovi, který se trefil i v  prvním zápase.

Španělský tým ale čtyři minuty po přestávce spasil sváteční  střelec Arrubarrena a Villarreal, který si udržel letošní neporazitelnost,  se tak ve své premiéře v Lize mistrů může těšit na čtvrtfinále.

Branky: 49. Arrubarrena - 12. Lövenkrands. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci:  22 000. První zápas: 2:2. Postoupil: Villarreal.
Villareal: Viera - Venta (46. Font), G. Rodríguez, J. M. Pena, Arruabarrena - Senna, Tacchinardi, Riquelme (86. Calleja), Josico - Forlán, Mari (46. Franco).
Rangers: Waterreus - Hutton, J. Rodríguez, Kyrgiakos, Murray - Burke (87. Novo), B. Ferguson, Hemdani, Namouchi - Buffel (64. Boyd), Lövenkrands.

Barcelonský Ronaldinho (vpravo) v souboji o míč s Paulem Ferreirou z Chelsea.

Miroslav Klose z Brém (vlevo) se snaží odehrát míč před Maurem Camoranesim z Juventusu Turín.

Ricardo Carvalho (vlevo) z Chelsea v souboji se Samuelem Eto´oem z Barcelony.

Pavel Nedvěd z Juventusu (vlevo) v hlavičkovém souboji Torstenem Fringsem z Brém.

Peter Lovenkrands (vpravo) a Chris Burke z týmu Glasgow Rangers se radují z gólu v síti Villarrealu.