Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nedvěd se asi sejde v kabině s Beckhamem

19 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Česká reprezentace už zůstane na EURO 2000 zapsaná mezi poraženými. Vynikající výkony jednotlivých hráčů ovšem nezůstaly bez povšimnutí; Radek Bejbl má podle všeho před podpisem kontraktu s anglickým Sunderlandem a na britské ostrovy by mohl zamířit i nejlepší hráč mužstva Pavel Nedvěd. Od září by mohl sedět v jedné kabině s Davidem Beckhamem a dalšími hvězdami Manchesteru United.

Po třech letech by se mohl na soupisce nejbohatšího klubu planetě opět objevit český fotbalista. Po Karlu Poborském, jehož Manchester United angažoval po minulém EURO 96, je nyní v hledáčku Sira Alexe Fergusona Pavel Nedvěd.

Za středopolaře, který je momentálně nejvýraznější osobností reprezentačního mužstva a který patří mezi nejlépe placené hráče italské Serie A, přitom Manchester United nabízí rekordní sumu - 21,1 milionu liber, tedy téměř 65 milionů marek. "Už se to ke mně doneslo, ale nic víc zatím nevím. Jednání jdou mimo mě," konstatoval Nedvěd v pátek v noci. Vzápětí potvrdil, že z anglické Premier League dostal nabídku už před zahájením EURO 2000; londýnská Chelsea za něho nabídla 16 milionů liber. Nabídka Manchesteru - 21,2 milionu liber - je nyní mnohem atraktivnější.

Majitel Lazia Řím Sergio Cragnotti, s nímž rodák ze Skalné u Chebu získal před měsícem italský titul, nemůže před takovou nabídkou couvat; před časem sice prohlásil, že Nedvěd je neprodejný, ale Angličany nabízená částka by byla překonala veškeré dosavadní rekordy. Nejdražším hráčem je zatím italský útočník Christian Vieri, za něhož loni právě Cragnotti při přestupu do Interu Milán vyinkasoval přes 50 milionů marek.

Zatímco jednání kolem Nedvěda ještě chvíli potrvají, téměř jasnou už má budoucnost další záložník Radek Bejbl. To, co minulý týden poprvé naznačil v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES, se zvolna stává realitou. Po čtyřletém angažmá ve španělském Atlétiku Madrid by měl defenzivní záložník zamířit na britské ostrovy, podle našich informací je před podpisem kontrakt se Sunderlandem. Odstupné za 27letého hráče má činit více než 2,7 milionu dolarů.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze