Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nedvěd s Lokvencem stále mezi marody

František Chvalovský takto zlikvidovanou penaltou vyhrál sázku s Jozefem Chovancem v Knokke-Heistu. | foto: čtk

13 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zklamání z porážky s Nizozemskem už zvolna ustupuje. Fotbaloví reprezentanti v úterý naplno trénovali, řeč se pomalu začala točit kolem pátečního dulelu s Francií. Všem je jasné: je třeba vyhrát, byť soupeřem nebude nikdo jiný než tým úřadujících mistrů světa. Klíčová otázka ovšem zní: podaří se dát do pořádku zraněného záložníka Nedvěda a útočníka Lokvence?
Prohlédněte si na videu komentáře brankáře Srníčka a předsedy Chvalovského

Zatím jsou oba spíše mezi marody; Pavel Nedvěd, který byl v nedělním duelu jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti, v stále bojuje s poraněným kotníkem a bolí ho i naražené předloktí, Vratislav Lokvenc nemůže kvůli nataženým vazům v koleni ani kopnout do míče. "Hrozně to bolí. Lékaři dělají co mohou, ve středu už bych to snad mohl zkusit," hlásil vytáhlý útočník.

Trenér Jozef Chovanec sleduje zdravotní stav svých svěřenců velmi pozorně; kvůli lepší rehabilitaci dokonce zrušil odpolední trénink a jenom jednou se hráči objeví na hřišti také ve středu. "Mají ještě šrámy, potřebují se dát do kupy a také psychicky relaxovat," vysvětlil.  Páteční zápas s Francií už bude rozhodovat o bytí či nebytí, a tak nelze jic podcenit.

V úterý to dokonce vypadalo, že mužstvo získalo posilu; místo obvyklých tří brankářů vyběhlo na trávník místního Royal FC Knokke rovnou kvarteto! Tím čtvrtým a "nováčkem" byl předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský - celý v modré teplákové soupravě a s rukavicemi nejprve absolvoval tradiční brankářskou rozcvičku a pak se odhodlaně postavit pokutovým kopům trenéra Chovance. Ve hře byla vzájemná sázka. Bývalý gólman ukázal, že stále ještě umí - hned třetí penaltu Chovancovi chytil a bylo hotovo. Jako útěcha zůstal trenérovi fakt, že už ráno triumfoval v jiné sázce s lékařem výpravy Petrem Krejčím.

Jinak se vše v mužstvu začíná připravovat na střetnutí s mistry světa. "Jejich hra je ve srovnání s Nizozemci mnohem kompaktnější, hráči více prodávají své schopnosti ve prospěch mužstva. Podle mého zažívá současná generace francouzských hráčů svůj vrchol právě na tomto mistrovství Evropy," poznamenal reprezentační trenér.

Na dopoledním tréninku se poprvé také objevila větší skupinka francouzských novinářů včetně TV štábu. I proto vyhlásil trenér Jozef Chovanec středeční tréninkovou jednotku za uzavřenou pro veškeré publikum. "Bude to tak lepší," odtušil.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze