Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd připustil, že by také hrát nemusel

1 2003
Praha - Kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd poprvé připustil, že by ve středečním kvalifikačním zápase proti Rakousku nastoupit nemusel. "Když jsem předtím říkal, že do toho půjdu i kdybych měl nohu dřevěnou, byla to nadsázka," řekl na úterní tiskové konferenci v hotelu Praha. "Nejspíš se rozhodne až zítra. Uvidím taky, jak se budu cítit po večerním tréninku." Nedvěd má stále oteklý levý kotník, který mu v sobotním utkání v Nizozemsku zle pošramotil van Bommel. Fotbalistovu nohu zdobí na tržné ráně několik stehů.ANKETA Místo koho bude hrát Baroš? x Dále čtěte: Co před zápasem říká Brückner x O příletu Rakušanů

Nedvědovo zranění je tak jediným mráčkem na jinak skvělé náladě celého mužstva.

"Klidně bych tu byl celý měsíc," reagoval Milan Baroš na dotaz, jak reprezentanti snášejí už devátý den pohromadě, pořád mezi stejnými tvářemi. "Je to výborné odreagování od klubových povinností. Kdepak, s nějakou ponorkovou nemocí já žádné problémy nemám."

Ve stejném duchu promluvili i další. "Já jsem s klukama moc rád, člověk si odpočine hlavně psychicky a únavu z těžkého zápasu pak ani moc nevnímá. Tím spíš, když se udělá dobrý výsledek," poznamenal Jan Koller. Přidal se i Vladimír Šmicer: "Tenhle sraz je obzvlášť vydařený. Nádherné počasí, dobrý výsledek, těšíme se na Rakousko."

Kapitán Nedvěd poté jen dodal: "Hlavně aby to samé platilo i po středě."

Faktem, že Rakušané se před zítřejším zápasem ochotně a až příliš nápadně sami pasují do role outsidera, se Brücknerovi svěřenci ukolébat nenechají.

"Samozřejmě tuhle jejich kampaň sledujeme, ale určitě jim na to neskočíme. Prostě chceme postoupit na mistrovství Evropy, v kvalifikaci chceme pokaždé vyhrát a co si myslí, nebo s čím kalkulují soupeři, tím se nezabýváme," prohlásil Koller.

Pokračoval Nedvěd. "Honza to řekl přesně," řekl. "Takhle nás před zápasem uspat, to je jediná šance Rakušanů. Jenže to se nestane, nic nepodceníme. Můžu za všechny slíbit, že budeme na zápas maximálně koncentrovaní."

V souvislosti s informací trenéra Karla Brücknera, že útočník Baroš nastoupí proti sobotnímu duelu v Nizozemsku tentokrát od začátku, si jeho spoluhráči měli tipnout, kdo z nich z rotterdamské základní sestavy vypadne.

"Tohle po nás nechtějte. Je totiž úplně jedno, kterých jedenáct hráčů nastoupí," vzal si slovo Nedvěd. "Mnohem důležitější je, že všichni chceme tři body."

Šmicer se naklonil k vedle sedícímu Nedvědovi a zažertoval. "Pavle, kde vlastně máš ty stehy?" - naznačil, že by ho na večerním tréninku mohl vyřadit ze hry. A kapitán mužstva se smíchem reagoval: "Tak to já dneska radši netrénuju."

Vzápětí se ale sám Šmicer vrátil k vážnému tónu. "Cítíme to prostě tak, že žádná základní sestava neexistuje," ujistil. "Jsme prostě tým, ve kterém všem do jednoho jde o co nejlepší výsledky."

Při zmínce o rozhodčím středečního zápasu Nietovi ze Španělska, který na loňském mistrovství světa rozdal v utkání Německo - Kamerun 2:0 čtrnáct žlutých a dvě červené karty, Šmicer mínil, že taková úzkostlivost sudího by měla být výhodou pro český tým.

"Doufám, že v zápase budou Rakušané honit nás a ne my je. Takže karty za nějaké přehnané zákroky by měli dostávat oni."

Nedvěd pak debatu o nadcházejím kvalifikačním utkání na sparťanském stadionu uzavřel slovy: "Když jsme Rakušany sledovali na videu, tak neprohráli snad jediný hlavičkový souboj. To znamená, že by na ně měla platit kombinační hra po zemi, něco prostě vymyslet musíme. Zkrátka, ukázat českou fotbalovou chytrost."Najdete na iDNES.czmobilní verze