Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd na lékařském kongresu prozradí, jak se vyhýbal zraněním

Pavel Nedvěd | foto: Josef Vostárek, MF DNES

7 2009
Po nedávném skončení aktivní kariéry se z fotbalisty Pavla Nedvěda nestal trenér, ale přednášející. Sedmatřicetiletý bývalý záložník Juventusu bude příští sobotu 17. října na lékařském kongresu mezinárodní federace FIFA v Curychu mluvit o prevenci úrazů ve fotbale.

Někdejší reprezentační záložník předvede soubor cviků, díky kterým během své kariéry neměl žádné dlouhodobější zranění.

Nedvěd si po letním ukončení kariéry zatím užívá života sportovního "důchodce". "Je to zvláštní, ale pořád mám málo času. Hodně se snažím věnovat rodině, zařizuji řadu věcí, na které nebyl během kariéry čas, a také samozřejmě chodím na golf," svěřil se fotbalista, který proto ani neplánuje, že by v nejbližším období našel svoji novou roli.

Nehodlá se stát ani asistentem v Juventusu, jak o tom živě spekulovala italská média. "Na kamarády jsem se byl sice v kabině podívat, nabídka zde existuje, ale podle mého to není cesta pro mě. Svoji budoucnost u fotbalu vidím trochu jinde," uvedl Nedvěd, jenž ani nepomýšlí na návrat k aktivní kariéře. "Čtyři měsíce jsem nehrál, takže to už nepřipadá v úvahu."

Jedinou fotbalovou aktivitou v současné době je právě jeho účast na blížícím se kongresu FIFA, kam ho pozval krajan Jiří Dvořák, předseda lékařské komise. Nedvěd se na tuto spolupráci moc těší.

"Před časem mě pan Dvořák oslovil s tímto projektem, což mě zaujalo. Měl bych mluvit o tom, co jsem dělal celý život a co mně hodně pomáhalo od zranění. Pan Dvořák se nyní systém cviků snaží rozšířit do celého světa," nastínil Nedvěd, co je podstatou projektu.

Sám se s rozcvičkou, která je jakousi formou strečinku, setkal už v mládežnickém věku. "Naučil mě to v Plzni trenér Žaloudek a po celou kariéru jsem to bral jako samozřejmost, kterou jsem vždy začínal trénink. Byl to takový automatismus, který se ukázal v mém případě jako velmi účinný," dodal Nedvěd.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze