Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd byl jedničkou u čtrnácti trenérů

15 2003
Basilej - Celkem čtrnáct trenérů fotbalových reprezentací celého světa považuje za jedničku uplynulé sezony českého záložníka Pavla Nedvěda. Zbývajících 128 ale mělo jiné favority, a tak v konečném součtu obsadila opora Juventusu Turín a kapitán národního týmu čtvrté místo za Zidanem, Henrym a Ronaldem.

 Od trenéra, který jej vede v národním týmu, se ale hlasu nedočkal.  "Rád bych Pavla zařadil, ale v nových propozicích pro anketu nás pořadatelé upozornili, že nesmíme uvádět hráče ze země, jejíž národní tým trénujeme," vy světlil Karel Brückner.

Ten se před časem nechal slyšet, že Nedvěd je nejkomplexnějším hráčem současnosti. Na svůj anketní lístek napsal na první místo Davida Beckhama, za něj Ronalda a Thierryho Henryho.

Nakonec však Nedvědovi na čtvrté místo jeho krajan pomohl. Na první místo jej zařadil kouč Ománu Milan Máčala, přičemž podobně postupoval i německý trenér Skotů Berti Vogts, podle jehož mínění je nejlepším hráčem světa jeho krajan Michael Ballack.

V Německu ale vyhrál Nedvěd. Rudi Völler tak potvrdil, že jeho obavy z
českého týmu nejsou diplomatickou hrou.  Nejvýš dal žhavého kandidáta na zisk českého i evropského Zlatého míče také Lotyš Aleksandrs Starkovs.

Nizozemec Dick Advocaat jej zařadil na třetí místo.

Nedvěd vyhrál také v Arubě (Marcelo Muňoz), Bahrajnu (Srečko Juričič), Estonsku (Arno Pijpers), Maďarsku (Imre Gellei), Islandu (Ásgeir Sigurvinsson), Lichtenštejnsku (Walter Hörmann), Litvě (Algimantas Ljubinskas), Maltě (Horst Heese), San Marinu (Giampaolo Mazza), Slovensku (Ladislav Jurkemik) a Ukrajině (Oleg Blochin).

Na druhé místo dalo Pavla Nedvěda 25 trenérů, mimo jiné i v Brazílii, Argentině, Itálii nebo Španělsku, na třetí příčku třináct.

Jméno Zinedina Zidana bylo na prvním místě uvedeno na 35 lístcích.

Jako tradičně se v hlasování objevila řada kuriózních názorů. Podle indického kouče byl v tomto roce nejlepší Fernando Morientes, v Guatemale má trenér nejraději Pabla Aimara a u kapverdského vyhrál Oliver Kahn.

Lodivod Šalamounových ostrovů zařadil na třetí místo nic neříkající jméno Esala Masi. Záložník Fidži stihl v kvalifikaci proti Tonze hattrick za sedm minut a vydobyl si tím angažmá v Newcastlu United, ovšem v tom australském.

V Tchaj-wanu zase skončil třetí podobně neznámý Takamacu Daiki, útočník japonské jednadvacítky.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze