Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd by už s Bergrem hrát nechtěl

25 2002
Praha - Na sraz fotbalové reprezentace před zápasem ve Walesu dorazil Pavel Nedvěd s úmyslem ještě jednou otevřít téma svého nedávného znovuzvolení kapitánem. "Chci o tom mluvit s trenérem, bylo by dobré zhodnotit, jestli jsem v této roli prospěšný. I když při volbě nikdo nic nenamítal, asi s ní všichni nesouhlasili," řekl v reakci na prohlášení spoluhráčů Řepky a Bergra, kteří mezi důvody, proč se vzdali reprezentace, uvedli i osobu Nedvěda jako kapitána.

Oba fotbalisté z anglických klubů se s národním týmem rozžehnali po jmenování trenéra Karla Brücknera, oba své rozhodnutí tlumočili přes média. "Nepovažuji to za profesionální, takové věci si měli nejdříve vyříkat s trenérem," kritizoval své dlouholeté spoluhráče záložník Karel Poborský.

Nedvěd byl ještě přísnější: "Kdyby se ti dva jednou rozhodli vrátit, tak pak tady už nebudu já. Pro fotbalový mančaft je nejhorší, když se hráči začnou napadat mezi sebou," prohlásil.

"Nikdy jsem s nimi neměl osobní spory," pokračuje Nedvěd. "Nechci komentovat jejich výroky, osobně jsem s nimi nemluvil a do hlavy jim nevidím. Ale pokud se vzdali reprezentace kvůli tomu, že jsem kapitánem, tak to je zcestné."

Berger oznámil své rozhodnutí v rozhovoru pro MF DNES, kde mimo jiné mluvil o horšící se atmosféře v týmu. "Za osm let se toho hodně změnilo, to je logický vývoj. Nemůže tady být tak dlouho stejný duch," tvrdí Karel Poborský. "Já si ale myslím, že je tady pořád dobrá parta, kvůli které stojí za to sem jezdit."

Poborský si sám pohrával s myšlenkou skončit s reprezentací kvůli věku a rodině, ale teď říká: "Zní to jako klišé, ale hlavním motivem, proč se vracím, je pro mě pořád reprezentační dres," tvrdí třicetiletý fotbalista. "A láká mě i pohoda v mužstvu a správná ´česká sranda´, kterou si tady užiju."

"Do reprezentace vždycky rád přijedu, ať budu nebo nebudu kapitánem," přidává se Nedvěd. "Berger neřekl, že tady je špatná atmosféra, on tvrdil, že jemu se zdála jiná. Jsou to jen jeho názory."

Staronový kapitán přiznal, že i jemu po neúspěšné kvalifikaci přišly na mysl úvahy o konci reprezentační kariéry. "Po takovém neúspěchu člověk uvažuje o všem, ale cítím, že národnímu mužstvu pořád ještě hodně dlužím. Díky němu jsem se dostal tam, kde jsem, a mám mu co vracet," říká Pavel Nedvěd a dodává: "Navíc se mi nechce odcházet po neúspěchu. Věřím, že budu mít příležitost rozloučit se při lepší příležitosti."Najdete na iDNES.czmobilní verze