Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd: Budu aspoň fandit u televize

28 2003
Turín, Praha - Na Turky se moc těšil, ale jeho zaměstnavatel Juventus byl proti. V turínském klubu se rozhodli, že svou současnou hvězdu Pavla Nedvěda k přátelskému zápasu Česka s Tureckem neuvolní. "Ještě jsem za sebe zkoušel orodovat, ale v sobotu večer klubové vedení řeklo jasně, že žádného ze svých legionářů neuvolní," sdělil Nedvěd v pondělí odpoledne. "Takže výjimku neudělalo ani u mě."Dále čtěte: Fotbalisté se na Turecko jen třesou

Nedvěda nekompromisní stanovisko Juventusu mrzí, ale požadavku zaměstnavatele se podřídil. "Vždyť víte, že na reprezentační srazy létám rád, a že i na přátelské zápasy se těším. Ale přes koleno to prostě lámat nešlo," pokračoval reprezentační kapitán, místo kterého navlékne ve středu pásku Karel Poborský.

Trenér národního mužstva Karel Brückner tuto variantu s Nedvědem předpokládal už před týdnem, než si Juventus za vydatného Nedvědova přispění vybojoval v Barceloně postup do semifinále Ligy mistrů.

"Když potom Juventus náš fotbalový svaz požádal, abychom Nedvěda na zápas s Tureckem omluvili, bylo korektní vyhovět," uvedl Brückner.

Svazový generální sekretář Petr Fousek připustil, že kdyby se na Nedvědově uvolnění trvalo, Juventus by musel couvnout. "Ale takhle na ostří nože bychom to nikdy nehnali. Jde nám o kolegiální vztahy s kterýmkoli klubem."

Přitom Nedvěd měl už dokonce zajištěnou letenku do Prahy. "Navíc by hrál jen poločas, protože dobře vím, jak je pro Juventus důležitý, i jak je v této sezoně abnormálně vytížený. Ale jak říkám, nechtěli jsme nic vyhrocovat," doplnil Brückner.

Podle Nedvěda mají představitelé Juventusu největší obavy z jeho zranění. "Máme před sebou závěr italské ligy, ve které obhajujeme titul, navíc v semifinále Ligy mistrů hrajeme s Realem Madrid," vypočítává Nedvěd. "A v Juventusu mají hrůzu z toho, aby se mi náhodou něco nepřihodilo a v tomhle finiši sezony jsem nechyběl. A zrovna tak je to u dalších cizinců."

O středeční zápas s Tureckem ale Nedvěd zase tak úplně nepřijde. "Ještěže to vysílá Prima, protože tu v Turínu chytám. Takže ve středu večer budu spoluhráčům z národního mužstva držet u televize palce. Rozhodně si to ujít nenechám."

Pavel Nedved slaví svůj gól do sítě AC Milán, kterým ve šlágru 26. kola italské ligy vyrovnal na 1:1. Českého záložníka Juventusu objímá spoluhráč Gianluca Zambrotta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze