Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd a spol. se sešli naposled v roce

11 2003
Praha - V dejvickém hotelu Praha scházel ze schodů ve slušivém obleku Pavel Nedvěd. Naposled v roce se sešli fotbaloví reprezentanti, kteří v sobotu v Teplicích nastoupí v přípravném utkání proti Kanadě. "Na soupeři ani moc nezáleží. Hlavně, že se s klukama zase vidíme," pronesl útočník Jan Koller.

"Ale zápas vážně bereme. Je důležité si zachovat tvář," doplnil Nedvěd.

Národní mužstvo pod trenérem Karlem Brücknerem neprohrálo už v osmnácti zápasech v řadě a s předstihem si zajistilo postup na červnový šampionát v Portugalsku. Volného reprezentačního termínu, který právě připadá na baráž o mistrovství Evropy, využije k tomu, aby se předvedlo domácím fanouškům.

"Budeme hrát ten náš brücknerovský fotbal, nechceme nikoho zklamat," prohlásil kapitán mužstva. "Je důležité tenhle rok důstojně dohrát a od příštího se už připravovat na Euro."

Karel Poborský nastoupí k 90. zápasu za reprezentaci a vyrovná tak rekord Zdeňka Nehody.

V Teplicích se ale nepředstaví nejsilnější česká sestava. Už dřív z ní vypadl dlouhodobě zraněný Baroš a také Grygera, který se ve stejném termínu žení. A za poslední dva dny se z původní dvaadvacetičlenné nominace omluvili kvůli zranění Rosický, Jiránek, Šmicer a Lokvenc.

"Kdo že to všechno chybí?," ptal se novinářů Nedvěd. "Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom se tady sešli všichni, ale ne vždycky to kvůli zranění jde. Ale nevadí, máme další kvalitní hráče."

Brückner dodatečně nominoval dva záložníky, sparťana Sionka a Voříška z Teplic. Poprvé od března s ostatními obědval i Jarošík z CSKA Moskva. "Cítím se tady skvěle," vyznal se blonďatý záložník. "Když na mě předtím trenér zapomínal, byl jsem z toho smutný."

Náladu si mezi ostatními vylepšili i Štěpán Vachoušek s Rudolfem Skácelem z Marseille. Nedělní domácí porážku 1:4 s Lyonem francouzská média hodila hlavně na oba Čechy. "Bylo to přehnané, vyhořelo celé mužstvo," podotkl Vachoušek.

Během týdne to byla už třetí porážka. Marseille ve francouzské nejvyšší soutěži prohrála v Bordeaux a potom v Portu v Lize mistrů. "Kdo by tam teď chtěl být? Proto jsem rád, že jsem tady," dodal Vachoušek

Kanada je pro fotbalové Česko exotický soupeř. Většina hráčů soupeře nezná vůbec. "Slyšel jsem jen o Radzinskim," řekl Nedvěd.

Drobný, ale rychlý útočník Thomas Radzinski hrál ještě před dvěma a půl lety s Kollerem za Anderlecht. Potom odešel do Evertonu. "Zůstali jsme kamarádi, už se na něj těším," řekl Koller.

"Proč Kanada? Chtěli jsme hrát doma, takže jsme si nemohli moc vybírat," poznamenal trenér Karel Brückner. V úvahu přicházely ještě Litva, Estonsko, Makedonie a Austrálie.

Kanada v posledních zápasech remizovala s Brazílií 1:1, prohrála v Německu 1:4, ve Finsku 2:3 a zvítězila ve Švýcarsku 3:1. "Docela se těším. Jsem zvědavý, jakým stylem vůbec budou hrát. Může to být zajímavé pro nás i pro fanoušky," poznamenal Nedvěd.

Utkání, které má výkop v 17 hodin, nevysílá žádná televize. "Na to už jsem si v Čechách zvyknul. Je to ostuda a jen to svědčí o tom, že fotbalovým národem nejsme," dodal Nedvěd.

Na internetových stránkách fotbal.idnes.cz můžete z Teplic sledovat podrobnou on-line reportáž.

Brankář Čech přijel na sousteřdění taxíkem.

O čerstvého mistra Ruska Jarošíka měla média velký zájem.

Do hotelu Diplomat přijeli fotbalisté s kufry a dobrou náladou.

Pavel Nedvěd při rozhovoru s manželkou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze