Nebyli jsme kompletní, štvalo kouče Jarolíma

30 2006
Čáslav - Proč Slavia vypadla z Poháru Českomoravského fotbalového svazu už ve druhém kole, do které ligové týmy ve středu vstoupily? Podle slávistického trenéra Karla Jarolíma rozhodly chyby obrany a také nesmyslný termín. "Nemohli jsem hrát v nejsilnější sestavě," stěžoval si slávistický trenér.

Slavia totiž do zápasu na hřišti druholigové Čáslavi nemohla nasadit tři reprezentanty.

Martin Latka je na soustředění s českou jedenadvacítkou, která se připravuje na zápasy na Kypru a s Běloruskem.

Dušan Švento s Matejem Krajčíkem jsou na Slovensku, kde se chystají na vstup do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2008 proti Kypru a Česku.

"Nechci se na to vymlouvat, ale to, že se pohárový zápas hraje v reprezentační přestávce, je evropská rarita," řekl Jarolím.

Reprezentanty však nemohly nasadit ani jiné kluby. Například Sparta hrála ve Dvoře Králové bez reprezentantů Blažka, Sivoka, Zabavníka, Kadlece, Koláře a Lustrinelliho. Je však pravda, že proti sobě měla jen divizního soupeře.

Čáslav, druholigový nováček, dala první gól v závěru prvního poločasu. Po přestávce během třinácti minut přidala další tři a poté ubránila drtivý slávistický finiš. Hosté postupně snížili na 3:1, 4:2 a 4:3, ale vyrovnat už nedokázali.

"Chyby v zadních řadách jsou neomluvitelné," zlobil se Jarolím.

"Do druhého poločasu jsme chtěli změnit vývoj utkání střídáním, bohužel jsme vždycky dostali rychlé branky."

Domácí kouč Luboš Zákostelský, bývalý slávistický útočník, řekl, že jeho tým cítil proti nekompletnímu soupeři šanci. "Naši hráči bojovností dokázali soupeře porazit, i když Slavia měla v závěru drtivou převahu."

1. Slezský FC Opava 16 9 4 3 42:25 31
2. Fotbal Třinec 16 9 3 4 23:15 30
3. 1. FK Příbram 16 9 2 5 26:16 29
4. Dynamo České Budějovice 16 7 7 2 24:11 28
5. FK Pardubice 16 9 1 6 22:13 28
6. 1.SC Znojmo 16 7 4 5 21:25 25
7. Baník Sokolov 16 7 3 6 19:17 24
8. FC Sellier & Bellot Vlašim 16 7 2 7 26:25 23