Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté strávili den v letadle, na letišti v Praze je vítaly rodiny

22 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Tři cesty letadlem za jediný den. Čeští fotbalisté strávili den po vyřazení z mistrovství Evropy na cestách. V noci se kvůli husté mlze museli vrátit do Lille, takže do Tours pro své věci odletěli až později, a navečer dorazili do Prahy.

Cestu domů zkomplikovala českým fotbalistům hustá mlha, kvůli které nemohli nad ránem přistát v Tours. Tam se podle původního plánu měli vyspat na svém hotelu, zabalit a vyrazit do Prahy.

„Po nočním neplánovaném návratu do Lille jsme letěli do Tours později, abychom vyzvedli věci na hotelu. Následně jsme pokračovali do Prahy,“ oznámil tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa.

Letadlo s reprezentačním týmem na palubě přistálo v Praze navečer. Na letišti je vítaly rodiny, takže na hráče čekaly manželky, přítelkyně či děti.

„Měli jsme hodně těžkou skupinu. Bohužel nám ten závěr úplně nevyšel,“ poznamenal útočník Milan Škoda.

Návrat do Tours zhatila mlha

Český tým strávil ve Francii nejkratší možnou dobu. Přitom byl jediný zápas od postupu do osmifinále... Jenomže klíčové úterní utkání proti Turecku nezvládl, prohrál 0:2 a na šampionátu skončil už po základní části.

V pochmurné atmosféře chtěli všichni co nejrychleji domů. Počasí nezmařilo jen plán rychlého návratu do Česka, ale také program posledních mediálních aktivit mužstva. „Hodnotící“ tisková konference s trenérem Pavlem Vrbou by se tak měla uskutečnit až ve čtvrtek v Praze.

Takhle mluvil Pavel Vrba bezprostředně po zápase:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze