Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výhra v Nizozemsku dává Čechům naději na lehčí los pro šampionát

Čeští fotbalisté Michal Kadlec a Pavel Kadeřábek se radují, Nizozemci mají hlavy dole, jejích útočník Van Persie si právě vstřelil vlastní gól. | foto: Reuters

13 2015
Čeští fotbalisté si díky vítězství v Nizozemsku (3:2) v posledním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 udrželi naději na to, že při prosincovém losu závěrečného turnaje budou ve druhém koši. To s sebou nese papírově lehčí soupeře.

V tabulce koeficientů jsou Češi mezi jistými postupujícími dvanáctí, což je poslední místo pro druhý koš.

Ale pokud Ukrajina, nebo Bosna Hercegovina zvládnou listopadovou baráž, dostanou se v žebříčku před Vrbův tým, který by pak zaujal pozici ve třetím koši.

Do speciálního žebříčku se započítávají výsledky posledních tří kvalifikací: Euro 2012, MS 2014 a Euro 2016 i zápasy na závěrečných turnajích. Takže Česko si počítá jen Euro 2012, na MS 2014 se nekvalifikovalo. Zohledňují se výhry, remízy, porážky, vstřelené i inkasované góly. Pořadí reprezentací si můžete prohlédnout na www.footballseeding.com.

Předběžné rozdělení do košů pro los Eura 2016

Los skupina se uskuteční 12. prosince

1. koš
Francie (pořadatel), Německo, Španělsko, Portugalsko, Anglie, Belgie

2. koš: Itálie, Chorvatsko, Rusko, Švýcarsko, Rakousko, Česko

3. koš: Polsko, Rumunsko, Slovensko, Turecko, Island

4. koš: Albánie, Severní Irsko, Wales.

SLOŽENÍ PRO BARÁŽ
Nasazení: Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Švédsko, Maďarsko
Nenasazení: Dánsko, Irsko, Norsko, Slovinsko.

V prvním koši jsou vedle hostitelské Francie také lídr žebříčku Německo, Španělsko, Portugalsko, Anglie a Belgie. Ve druhém jsou Itálie, Chorvatsko, Rusko, Švýcarsko a Rakousko. Těmto týmům by se tedy Češi vyhnuli, pokud by v něm zůstali.

Baráž se bude losovat v neděli a její zápasy jsou na pořadu od 12. do 17. listopadu. Složení skupin pro závěrečný turnaj pak určí los 12. prosince v Paříži.

Šampionát se poprvé v historii hraje se 24 účastníky, ze šesti čtyřčlenných skupin do osmifinále postoupí první dva a čtyři nejlepší týmy ze třetích míst.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze