Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Lipencích se slavilo. Diváky bavili Ruppert, Kohák i Šmicer junior

PŘESTŘÍLEL TÁTU I DĚDU. Tým Vladimíra Šmicera na turnaji v Lipencích vyhrál a přispěl k tomu i jeho syn Jiří, který dal dva góly. Šmicer sám neskóroval, jeho tchán Ladislav Vízek se trefil jednou. | foto: Milan BurešMAFRA

23 2013
Patrik Berger torpéduje branku nebezpečnou levačkou, Karel Poborský kličkuje na křídle, Marek Jankulovski od lajny přesně centruje. Ale kdo je tohle? Ivan Trojan přihrává před prázdnou branku a jeho tým střílí gól. O pár vteřin dřív zblízka překopává břevno Roman Šebrle. A tamhle marně sprintuje za míčem Matěj Ruppert...

Ti všichni a ještě celá řada dalších sportovních i kulturních osobností se sjeli do pražských Lipenců, aby tam oslavili kulaté narozeniny čtveřice Ivan Hašek, Jan Koller, Vladimír Šmicer a Jakub Kohák. Každý z nich sestavil vlastní tým a v prestižním turnaji se po celé odpoledne bojovalo o velký nablýskaný pohár.

Fotogalerie

Hřiště místního Sokola obsypali diváci a před druhou hodinou se mohlo začít. Modelka Agáta Prachařová i s poraněnou nohou provedla slavnostní výkop a pak už se v rychlém sledu střídaly zápasy s doprovodným programem. Během něj se představili lipenští modeláři nebo sokolky, tleskalo se i místním fotbalistům, kteří nedávno postoupili do 1.A třídy.

Ale hlavní pozornost patřila oslavencům a jejich týmům.  

"Klepiš hrál někde fotbal? Je dobrý, s míčem si rozumí," zaujal hokejový reprezentant kouče Sparty Vítězslava Lavičku. Ten se v Lipencích objevil jako náhrada za trio svých svěřenců Vaclík, Kadlec a Bednář. "Riziko zranění je i v takových zápasech docela velké. Nechtěli jsme to riskovat," vysvětlil Lavička.

BAVIČ. Matěj Ruppert v Lipencích nastoupil za tým Jakuba Koháka a diváky svým

BAVIČ. Matěj Ruppert v Lipencích nastoupil za tým Jakuba Koháka a diváky svým herním pojetím několikrát pobavil.

KDY DÁME GOLF? Romana Šebrleho a  Patrika Bergera pojí kromě společné účasti v

KDY DÁME GOLF? Romana Šebrleho a Patrika Bergera pojí kromě společné účasti v Lipencích i velká záliba v golfu.

Nevadí, i tak bylo v obci na jižním okraji Prahy o zábavu postaráno. Fanoušci tleskali třeba Patriku Bergerovi, který ukázal, že i na prahu čtyřicítky má v levačce pořád ránu jako kůň. Jeho dělovka z dálky zapadla přesně k tyči a byla nejhezčím gólem celého odpoledne.

K vidění ale byly i komické momenty, diváky bavil hlavně Matěj Ruppert. Zpěvák skupiny Monkey Business nastoupil za Kohákův výběr a i když mu rozhodně nechyběla snaha, s míčem si moc nerozuměl. Gól měl několikrát na noze, ale v největší šanci špatně vypočítal krok a balon vůbec netrefil.

"Budu mluvit upřímně, já nejsem moc dobrý fotbalista," smál se v pauze mezi zápasy. "Při té šanci jsem to měl na levačku a promáchl jsem, pak jsem si zase míč moc předkopl a pan Hašek mě o něj připravil. Ale hrát se všemi těmi slavnými jmény je pro mě obrovský zážitek."

VÍTĚZ A PORAŽENÝ. Zatímco tým Vladimíra Šmicera v Lipencích zvítězil, výběr
KOHINHO. Režisér Jakub Kohák dovedl v Lipencích svůj tým ke třetímu místu.
Vladimír Šmicer, Ivan Trojan a Ivan Hašek diskutují v pauze mezi zápasy.

OSLAVENCI. V Lipencích slavili kulatiny Jan Koller, Vladimír Šmicer, Ivan Hašek a Jakub Kohák. Vítězství slavil Šmicerův tým.

"O čem ty můžeš mluvit? To by mně zajímalo," zpražil ho Kohák, který zrovna procházel okolo. Ale hned zase rychle otočil. "Ne, dělám si legraci. Matěj je, nebojím se to říct, obounohý hráč. Někdo má třeba jednu nohu silnější než druhou, on má obě stejně silné. Kompletní hráč! Jsem rád, že ho tady máme."

Také Kohák, známý coby Zadar z televizní reklamy nebo brankář Kája z Okresního přeboru, několikrát přihlížející rozesmál. "Kolik je do konce?" křikl směrem k rozhodčímu ve chvíli, kdy jeho tým bránil těsné vedení. "Minuta," přišla odpověď. "Dobrý," vyhodnotil situaci Kohák, stoupl si na míč a přestal hrát, aby natáhl čas.

Všechny přítomné určitě zaujal i Šmicerův devítiletý syn Jiří, který dal dva góly a přestřílel jak otce, tak dědečka Ladislava Vízka. "Líbí se mi to tady. Je to sranda," vyprávěl a stydlivě koukal do země. Dotáhne to jednou tak daleko jako táta a děda? "Chtěl bych! Budu se snažit."

RÁNA A GÓL. Patrik Berger právě dostal chvíli prostoru a střílí gól. I díky

RÁNA A GÓL. Patrik Berger právě dostal chvíli prostoru a střílí gól. I díky němu Šmíca tým v Lipencích zvítězil.

Jan Koller a jeho spoluhráči se v Lipencích dobře bavili i během přehlídky

Jan Koller a jeho spoluhráči se v Lipencích dobře bavili i během přehlídky masopustních masek.

Jednu cennou trofej už od soboty bude mít doma. I díky jeho gólům totiž Šmíca team dosáhl na první místo.

"Cenné vítězství! U Hašků v Lipencích se nevyhrává často, takže tenhle pohár zařadím mezi svoje velké úspěchy," usmíval se Šmicer senior. "Je docela velký... Naštěstí zrovna přestavujeme dům a manželka mi na trofeje vyhradila trochu místa."

S pohárem křepčil on a jeho tým, odpoledne si ale užili všichni. Vždyť kulatiny tří reprezentačních legend se neslaví každý rok.Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17
9. FK Viktoria Žižkov 12 4 4 4 20:19 16
10. FC Sellier & Bellot Vlašim 11 5 1 5 17:17 16
11. Baník Sokolov 12 4 2 6 14:17 14
12. FC MAS Táborsko 11 3 4 4 15:17 13
13. FC Vítkovice 12 2 4 6 10:26 10
14. FK Ústí nad Labem 12 2 2 8 12:26 8
15. Frýdek - Místek 11 1 4 6 7:15 7
16. FK Varnsdorf 11 0 6 5 11:19 6

Najdete na iDNES.czmobilní verze