Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Národní mužstvo pod trenérem Haškem ožilo, hodnotí internacionál Drulák

Česko: fotbalisté se radují po gólu Daniela Pudila (uprostřed) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

6 2009
Velmi dobrou svěží a aktivní hrou českých fotbalistů v kvalifikační remíze 2:2 se Slovenskem byl překvapen bývalý reprezentant Radek Drulák. "Musím se přitom přiznat, že když jsem se od známých dozvěděl základní sestavu, myslel jsem, že si ze mě dělají legraci," řekl internacionál.

Během zápasu však Drulák odvaze trenéra Ivana Haška s chutí zatleskal.

"Tou sestavou totiž Hašek potvrdil slova, s nimiž se národního mužstva ujal. Totiž, že u něj nebudou mít místo v sestavě jména, ale hráči, kteří budou mít dobrou formu ve svých klubech."

Drulák nejvíc chválí výkon nově složené stoperské dvojice i pětičlenné středové řady, v níž vyzdvihl především Pudila.

"Stopeři Sivok s Kadlecem si počínali znamenitě, jako kdyby vedle sebe hráli odjakživa. Snad jen Sivok měl být mnohem důraznější před prvním slovenským gólem, na který nechal odcentrovat Vitteka. Měl se na protihráče víc nalepit, aby se mu Vittek nemohl s míčem otočit."

Skvělou partii předvedl podle Druláka levý záložník Pudil.

"Začal opravdu výborně, potom si během první půle vybral dvacetiminutový oddechový čas, což se ale týkalo celého našeho mužstva, a po přestávce už ho zase bya levá strana hřiště plná. A zaslouženě svůj výkon korunoval gólem," poznamenává Drulák.

Líto bylo Drulákovi obrovitého útočníka Kollera, jemuž se zápas proti všemu očekávání nepovedl.

Česko - Slovensko: hostující Jan Koller (vlevo) si dělá prostor před Martinem Škrtelem"Honza nejspíš byl pod největším tlakem, všichni od jeho návratu čekali až přespříliš a ono to na něj dolehlo. A když se nechytil hned v začátku, tak se s ním ten zmar táhl. Snažil se jak mohl, ale nic mu nevycházelo, byl frustrovaný sám sebou, protože od sebe prostě čekal víc. Ani se nedivím, když v tom rozpoložení pak řekl, že to v reprezentaci definitivně balí."

Variantou s jediným typickým útočníkem Drulák překvapený nebyl.

"Už mockrát v minulosti se ukázalo, jak Barošovi sedí role žolíka, tedy hráče, který do zápasu vtrhne až později. A tohle platilo i v Bratislavě."

Kdyby měl Drulák národnímu mužstvu za sobotní výkon něco vytknout, zmínil by dva postřehy.

"V tom nevídaném náporu v začátku zápasu to chtělo větší důraz ve slovenské šestnáctce a gólové vyjádření. A během celého zápasu mohli být naši hráči přece jen víc agresivnější, nedávat soupeři tolik prostoru," míní internacionál.

"A tím penaltovým zákrokem mě zklamal zkušený Plašil. Takovouhle desítku nemůže udělat ani v okresním přeboru, tím spíš, že Zabavník nebyl v gólové pozici."

Když Drulák srovnává národní mužstvo před Haškem a za něj, říká:

"Současné mužstvo má jiskru, je z něj cítit obrovské odhodlání, každý hráč je patřičně nabuzený a ochotný na hřišti padnout. Mužstvo prostě pod Haškem ožilo. A samozřejmě se zlepšila i herní kvalita."

Vzápětí dodává: "Ale i tak, dotáhnout to k postupu na mistrovství světa v Jižní Africe pořád bude moc a moc těžké."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze