Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chorvatská ostuda. Chování Modriče či Srny v Madridu naštvalo novináře

Fotbalisté Realu Madrid slaví gól proti Šachtaru Doněck. Autor gólu Karim Benzema je druhý zleva, blahopřejí mu spoluhráči (zleva) Cristiano Ronaldo, Luka Modrič a Dani Carvaja.l | foto: AP

16 2015
Početnou novinářskou suitu nazlobilo chování kapitána chorvatské fotbalové reprezentace Darija Srny a jeho kolegů Luky Modriče s Mateo Kovačičem, kteří po úterním zápase Ligy mistrů Real Madrid - Šachtar Doněck prošli "mix zónou" bez jediného slova. "Je to ostuda, ti lidé jsou evidentně nevychovaní," neslo se místem určeným pro setkání žurnalistů s fotbalisty.

Na žádost, aby se po vítězství Realu 4:0 vyjádřili pro chorvatská média, nereagovali jak Modrič s Kovačičem (oba Real), tak hráči hostí Srna a Eduardo da Silva, bývalý chorvatský reprezentant, původem z Brazílie. Po opakované prosbě Srna, kapitán Šachtaru, jen odsekl: „Ať ti něco řekne Bebek!“ zmínil chorvatského rozhodčího, který z jeho nastřelených zad vytvořil penaltu.

Modrič s Kovačičem se podle zpravodaje záhřebského deníku Jutarnji list jen uchechtli a pokračovali v chůzi, vrátil se pouze Eduardo da Silva. „Srna je naštvaný kvůli nesprávnému verdiktu sudího,“ vysvětlil žurnalistům.

Scénu sledovalo několik desítek novinářů z různých zemí, kteří se předtím s jinými fotbalisty bavili a třeba francouzský reprezentant Karim Benzema se zdržel se svými krajany „od novin“ několik minut.

Fotogalerie

Real Madrid - Šachtar Doněck 4:0

„Francouzští sportovci mají úctu jak k divákům, tak k novinářům,“ citoval Jutarnji list Frederika Hermela, zpravodaje francouzského L ́Equipu. „Chorvatští fotbalisté zřejmě přišli z jiného regionu,“ dodal, přičemž pozadu nezůstali ani jeho kolegové.

„Muž s kapitánskou páskou reprezentuje svůj klub i mimo hřiště, takže by se měl patřičně chovat a kontrolovat. A jestli je Srna taky kapitánem chorvatské reprezentace, tím spíš. Tohle si nikdy nedovolil ani Iker Casillas, kapitán Španělska a dlouholetý kapitán Realu. I když na něj diváci kolikrát pískali, vždycky se choval kulturně,“ prohlásil zpravodaj španělského sportovního listu Marca.

Pozadu nezůstala ani Mexičanka Paola Valbuenaová, spolupracovnice amerického magazínu ESPN. Podle ní může lesk Realu Madrid některé hráče ze zahraničí změnit. „Když sem Modrič přišel, byl úplně jiný. Teď mám pocit, že mu sláva a peníze stouply do hlavy, chová se nadřazeně a přezíravě, někdejší skromnost se vytratila,“ zdůraznila.

Zpravodajka z Bulharska Zlatka Zamová věřila, že si v Madridu obstará názory hráčů před blížící se kvalifikací Chorvatsko - Bulharsko. Modrič, Kovačič a Srna o ni však nezavadili ani pohledem. „Ti lidé nemají vychování. Je to smutné a zahanbující,“ prohlásila.

Podle Mexičanky Valbuenaové je povinností hráčů Realu hovořit pro španělská média. „Ale vyjádření pro tisk z jejich či jiných zemí je na nich. Teď předvedli, co si myslí o novinářích ze své vlasti. To si evidentně přinesli z Chorvatska, protože tady je úplně jiná kultura,“ uzavřela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze