Náhradník zachránil rezervu Sparty

17 2002
Ve druhé fotbalové lize se dohrává 4. kolo. Boj o špici tabulky nakonec ustála rezerva Sparty, i když jim remizu proti Jihlavě zachránil až náhradník Pokorný. O bod druhá je Plzeň, která veze tři body z Pardubic, kde v závěru bránila remizu, ale nakonec dokázala vyhrát. Vlastní diváky potěšily výhrami jen HFK Olomouc, kterému zachránil vítězství v poslední minutě Nečas, a Chumutov, jehož hráče Xaverov hodně trápil, ale dva rychlé góly po přestávce mu vzaly dech. Boj o třetí místo změnu nepřinesl, Opava měla převahu, ale Mostu gól nedala a ten zůstal před ní.

Sparta B - Jihlava 1:1 (0:1)
Až v sedmém zápase na svém stadionu ztratila sparťanská rezerva body, naopak Jihlava prodloužila svou sérii bez porážky na sedm utkání. Na těžkém terénu tréninkového hřiště na Letné se s devíti hráči širšího kádru prvního týmu utápěli dlouho ve vlastní bezradnosti, za což přišel pět minut před poločasem trest. Abanda zahrál rukou a gólmana Bičíka překonal z trestného kopu bývalý hráč Slavie a Blšan Vladyka. Po hodině hry mohl zvýšit na 2:0 Kaplan, zblízka však přestřelil. Na druhé straně po Kleinově hlavičce zázračně zasáhl brankář Vorel. Čtvrt hodiny před koncem však kapituloval. Střídající Pokorný po pěti minutách na hřišti zpracoval Babničův pas a střelou po zemi k tyči rozhodl o dělbě bodů.
Branky: 75. Pokorný - 41. Vladyka. Rozhodčí: Poledník. ŽK: Šebek (Jihlava). Diváků: 317.

Opava - Most 0:0
První poločas byl vyrovnaný. Hosté dobře bránili a nedovolili soupeři dostat se do tlaku. Po změně stran už Most bez vyloučeného Procházky s problémy odolával náporu Opavy. Domácí mohli rozhodnout v 70. minutě, ale po bravurních zákrocích brankáře Kýčka se skóre nezměnilo. Hostující gólman zachránil bezbrankovou remízu také v nastaveném čase, když zneškodnil šanci Baránka.
Rozhodčí: Marada. ŽK: Švancara, Sečen - Procházka, Sedlák, Vlašák, Hamouz, Zdražil. ČK: 44. Procházka. Diváků: 3700.

Dolní Kounice - Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Nováček soutěže z Dolních Kounic remizoval poprvé, ale ziskem bodu se z předposledního místa neodpoutal. První branku zápasu vstřelil domácí Kopunec po úniku prudkou přízemní střelou k tyči. Tři minuty před koncem úvodní půle vyrovnal po závaru před branku z malého vápna Kroupa. Po přestávce měli hosté silný tlak, ale domácí se ubránili.
Branky: 7. Kopunec - 42. Kroupa. Rozhodčí: Kafka. ŽK: Suchánek, Rek, Brichta - Procházka, Hodan, Paleček, Kroupa. Diváků: 800

Sigma Olomouc B - Kunovice 1:2 (0:2)

Sigma dala šanci mladým hráčům, z obyvklé sestavy chyběli Hubník, Ševela, Vyskočil a potrestaný Krajčovič. I tak Olomouc nezačala špatně a měla převahu. Dvě brankové příležitosti nevyužil Štrbík, ale poprvé nedosáhl na Spáčilův centr a podruhé slabě vystřelil. Po třiceti minutách však hosté využili chyb domácí obrany a Faldyna během tří minut dal dva góly. Po přestávce byla Olomouc aktivnější, jenže soupeřova obrana je nepustila do šancí. Jedenáct minut před koncem Kobylík přece jen snížil po přihrávce Gáby, ale Kunovice výhru uhájily.
Branky: 79. Kobylík - 30. a 33. Faldyna. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: Špiláček, Spáčil, Čep - Kučera, Šimeček. ČK: 90. Špiláček (Olomouc B). Diváků: 448.

Neratovice - Vítkovice 1:1 (0:1)
Lepší začátek měli hosté, kteří po chybě domácí obrany brzy vedli gólem Rozhona. Pak  důsledně bránili a využívali každé příležitosti k protiútokům. Při jednom z nich v 75. minutě odpískal rozhodčí Čuřín penaltu, tentokrát už ale Rozhon úspěšný nebyl. Brankář Winter jeho střelu k levé tyči vyrazil. Hosté měli několik dalších šancí, ale neratovický gólman uspěl i při po střelách Rozhona, Kaloče a Černého. Domácí nerezignovali, velké příležitosti však spálil Müller a Trousil. V nastaveném čase přesto zajistil Neratovicím bod Brazilec Salomao střelou k levé tyči.
Branky: 90. Salomao - 5. Rozhon. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Vrábel, Bílek (oba Neratovice). Diváků: 198.

Chomutov - Xaverov 3:2 (0:1)
Po celý první poločas byl Xaverov lepší, na těžkém terénu jistější a od 22. minuty díky Bartošovi vedl. Druhá půle však začala pro hosty šokem. Chomutov během necelých dvou minut otočil výsledek a v 62. minutě přidal třetí gól. Pražané pak opět získali převahu a v 74. minutě snížili, ale domácí navzdory soupeřovu tlaku vítězství ubránili.
Branky: 50. Sedlák, 52. Strouhal, 69. Filinger - 22. Bartoš, 74. Myšák. Rozhodčí: Královec. ŽK: Filinger, Sedlák, Sigmund - Jirásek. Diváků: 340.

Pardubice - Plzeň 1:2 (1:0)
V první půli byli sice domácí aktivnější a také vedli. Západočechům však vyšel nápor na začátku druhého poločasu a vyrovnání jim přinesla penalta, kterou proměnil Fořt. Domácí se vzápětí marně dožadovali stejného verdiktu po sražení pronikajícího Bukače v pokutovém území. Hosté začali úporně bránit remízu, nakonec si však odvezli výhru díky brance Zapomněla z 88. minuty
Branky: 40. Adam - 59. Fořt z pen., 88. Zapomněl. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Zapomněl, Zakopal, Nohavica (všichni Plzeň). Diváků: 470.

HFK Olomouc - Prostějov 1:0 (0:0)
V prvním poločase měli olomoučtí fotbalisté jednu velkou šanci, ale Pinkava ve 23. minutě nastřelil břevno a Zavadil z dorážky minul branku. Hosté mohli skórovat o osm minut později, ale Beniati netrefil míč. Po přestávce měla Olomouc převahu, zatímco soupeř spoléhal pouze na brejky. Rozhodnutí padlo v poslední minutě, kdy po Nečasově rohovém kopu skončil míč za zády prostějovského brankáře Bumbála.
Branka: 90. Nečas. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Řehák, Štěpanovský - Houšť, Opravil, Bumbál, I. Zbožínek, Tichý. Diváků: 530.