Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Náhradníci děkovali za první půli, soka unavila

15 2003
Teplice - Reprezentanti smetli své kanadské soupeře strhující druhou půlí. Sestava, ve které postupně převzali kormidlo hráči z lavičky, znásobila původní jednobrankový náskok až ke konečnému skóre 5:1. "Kluci nám je v první půli unavili, pak jsme na ně vletěli my čerství a začalo to tam padat," konstatoval útočník Marek Heinz, střelec rychlé druhé branky.

"Ukázalo se, že to nejsou žádní hokejisti," konstatoval záložník Tomáš Galásek. "Dokud měli síly, tak nás pěkně zlobili."

S tím souhlasil i obránce René Bolf, který před přestávkou stěží zachycoval kanadskou kombinaci. "Hráli hodně agresívně, napadali rozehrávku a nedovolili nám kombinovat. Dalo se předpokládat, že si budeme muset na góly počkat."

Základní sestava vyhrála poločas 1:0 gólem Jankulovského z penalty. Střelecké představení náhradníku pak načal ve 49. minutě svým premiérovým reprezentačním gólem Marek Heinz. "Když jsem si míč zpracovával, tak jsem trochu zaškobrtl, ale naštěstí jsem to ustál a pravačkou stačil vystřelit."

Brzy na něho navázal Poborský, slavící svůj devadesátý reprezentační start, a pak i Sionko a Skácel. Oni stejně jako Heinz dali své první reprezentační branky.

"Že jsme se prosadili lépe než základní sestavě? To přece nic neznamená. Začátky někdy bývají složité, ale první sestava nám Kanaďany připravila," poděkoval Nedvědovi, Štajnerovi a dalším spoluhráčům střelec Heinz.

Jednoznačnou druhou půli sice v závěru pokazil gólem Kanaďan Radzinski, přesto byl brankář Jaromír Blažek cestou ze hřiště dobře naladěn. "Teď jsem dost odpočíval, takže se mě můžete ptát," vrátil se k novinářům, ačkoliv měl původně nakročeno do kabiny.

Ve druhém poločase skoro neměl práci, a když přišla, byl z toho gól v jeho síti. "Za tohoto stavu se tím nemusím trápit. Ten zápas byl o tom, abychom se zase spolu viděli a dobře si zahráli."

Zato Kanaďané po utkání rychle mizeli se sklopenými hlavami ze hřiště. Někteří z nich však rovnou zamířili k české kabině s úmyslem vyměnit si dresy.

Nevšimli si, že soupeři zůstali na hřišti a s diváky si užívali ohňostroje. Slavilo se úspěšné zakončení už druhého roku bez prohry, a Kanaďané si na trička od Nedvěda či Poborského museli počkat.

Červený dres s třináctkou však za oceán nezamíří, záložník Rudolf Skácel si ho nechá. Vždyť v něm dal první gól při svém prvním startu za národní mužstvo. "Někdo měnil dres hned po utkání, ale já jsem to nestihl. Pak jsem si uvědomil, že to je dobře, ten dres si schovám na památku."

Kaptián české reprezentace Pavel Nedvěd v souboji s Danielem Imhoffem.

Kanadský obránce Nick Dasovic se snaží zblokovat centr Pavla Nedvěda.

Jan Koller v akci: Český útočník s míčem pádí ke kanadské brance.

Skluz. Štěpán Vachoušek odzbrojuje kanadského kapitána Jasona DeVose.

Český záložník Petr Voříšek si kryje míč před dotírajícím Danielem Imhoffem.

Tanec okolo míče v podání Poborského (vpravo) a Dasovice.

Na trávníku. Karel Poborský po jednom ze soubojů zůstal ve vodorovné poloze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze