Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nabídku Brückner dostane v úterý

Karel Brückner - Trenér národného týmu Karel Brückner na tiskové konferenci den po vyřazení českého mužstva z mistrovství světa. | foto: Michal ŠulaMF DNES

30 2006
Praha - Kouči Karlu Brücknerovi bude v nejbližších dnech nabídnuto prodloužení smlouvy na postu hlavního trenéra české fotbalové reprezentace. Rozhodlo o tom páteční jednání výkonného výboru fotbalového svazu a oslovením Brücknera byl pověřen prvním místopředseda fotbalového svazu a manažer reprezentace Vlastimil Košťál.

"Pozval jsem trenéra Brücknera na úterý do Prahy a proberu to sním," uvedl Košťál na tiskové konferenci po výborovém jednání.

"Jsem pověřen navrhnout mu smlouvu na kvalifikační cyklu pro mistrovství Evropy 2008 ve Švýcarsku a Rakousku. Pokud by český tým v kvalifikaci neuspěl, smlouva Brücknerovi skončí a trenérský post bude předmětem dalšího jednání. Když se postoupí, platí smlouva až do evropského šampionátu včetně," dodal Košťál.

Právě Košťál z pozice manažera reprezentace podle vlastních slov výkonný obsáhle informoval o dvouleté etapě národního mužstva.

"Hodnotil jsem jak kvalifikaci, tak účast na mistrovství světa. Podrobnou analýzu přednese trenér Brückner na příštím výkonném výboru 19. července.

Dotaz z pléna, co by se dělo, kdyby Brückner na nabídku nereflektoval, byl vlastně zbytečný, protože Brückner ještě v Německu, den po vyřazení českého mužstva ze základní skupiny, novinářům sdělil, že pokud nabídku pokračovat v roli reprezentačního trenéra dostane, přijme ji.

Přesto Košťál na zareagoval. "Kdyby to pan Brückner odmítl, byl by tu problém. Jenže jeho odmítnutí nepředpokládám. O jeho působení a smlouvě u národního mužstva jsme spolu v minulosti jednali už dvakrát a pokaždé jsme se dohodli."

Na otázku, jak hodnotí samotnou účast českého mužstva na světovém šampionátu, odpověděl Košťál nejprve vyhýbavě.

"Za úspěch bychom považovali postup ze základní skupiny. Ale vzhledem ke zraněním a k dalším problémům, které nás na mistrovství potkaly, byl tenhle postup na hranici možností," řekl.

Takže - úspěch, nebo neúspěch? - ozvalo se z pléna.

"Pokud to slovo chcete slyšet, tak ano, pro mě osobně to byl neúspěch," dodal Košťál.

Stejně, až na slova ´pro mě osobně´, hodnotil vystoupení českého národního mužstva na mistrovství světa už 23. června také kouč Karel Brückner.

Svazový předseda Pavel Mokrý na téma účinkování českého týmu a kouče Brücknera na šampionátu řekl: "Představy fotbalového svazu byla jasné: postup ze základní skupiny. Ale s prací trenéra Brücknera jsme spokojeni. Najdou se v ní chyby, ale převažují úspěchy."

Když měl Mokrý zmíněné chyby konkretizovat, uvedl: "Nechtěl bych to specifikovat, myslel jsem to obecně, chyby přece dělá každý. Ale ty chyby by se najít daly."

Pokud jde o seniorskou reprezentaci, z jednání výkonného výboru vyplynulo, že jistých změn by měl doznat realizační tým i některé další podpůrné týmy. Tyto změny by se měly týkat některých Brücknerových asistentů, k reprezentaci by měl být začleněn další fyzioterapeut, změny by se mohly dotknout také masérů a kustodů.

"Plně stojíme za našimi lékaři Krejčím a Fouskem, jsou to ti nejlepší odborníci, které národní mužstvo může mít," zdůraznil Košťál. "Hodláme ale rozšířit úsek fyzioterapie, k panu Mališovi by měl přijít další zkušený fyzioterapeut Pavel Kolář."

Na místě Brücknerova asistenta by si Košťál dovedl představit přední prvoligového trenéra. "Už taky proto, že v budoucnu by se měl výběr reprezentantů víc koncentrovat na ligovou soutěž. Jak trend napovídá, velkých hráčských odchodů do zahraničí bude pořád méně," uzavřel Košťál.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze