Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na zápas bez mobilu, varují pořadatelé. Zbytečně

15 2006
Gelsenkirchen, Brno - Vyrážíte do Německa na sobotní zápas české reprezentace proti Ghaně? Pak se nezapomeňte podívat na internetové stránky www.fotbal.cz, kde jsou zveřejněna pravidla chování na stadionu pro světový šampionát FIFA 2006. Vypadají přísně, co však vzdor německé pečlivosti opravdu platí?

Vstupní kontroly.
Pořadatelé upozorňovali, že kromě vstupenky se budete muset prokazovat i občanským průkazem nebo pasem. Nic takového neplatí, ovšem spoléhat se na to nedá. Před některými zápasy se tvořily fronty, vstup na stadion proto nenechávejte na poslední chvíli.

Zakázané předměty.
Daleko důkladnější je prohlídka, co si s sebou nesete. Povoleny nejsou objemné a nebezpečné předměty, ani žerdě k vlajkám, už vůbec ne světlice, přestože se jimi předvedli Chorvaté v zápase s Brazílií. Problémy můžete mít i s různými trubkami, ale to záleží na pořadateli, na něhož narazíte.

Ani foťák, ani mobil.
Neměli byste mít žádné zařízení, které se dá použít k šíření jakéhokoli zvuku, obrazu či popisu událostí týkajících se dění na stadionu. V Gelsenkirchenu ovšem v tomto ohledu panovalo naprosté bezvládí. Nebojte se, amatérské přístroje by určitě vadit neměly.

PET lahve ani půllitrové.
Co se týká plastových lahví, pořadatelé nedovolí pronést ani původně povolené půllitrové. Připravte se, že před stadionem stojí půllitrový kelímek vody 1,5 eura, uvnitř 3 eura. A bez ní se v parnu rozhodně neobejdete.

Pozor na alkohol.
Pořadatelé nemusí vpustit návštěvníky, kteří podle nich představují riziko pro bezpečnost v důsledku případného požití alkoholu nebo drog. A na alkohol se Němci zaměřují už na hranicích.

Přísné tresty.
Pozor! V Gelsenkirchenu sledovalo chování diváků při zápase devadesát kamer. A pokud jste viděli chorvatského fanouška, který vnikl na hřiště a políbil nohu útočníku Pršovi, pak vězte, že ještě neopustil vězeňskou celu. Vedle trestního obvinění mu hrozí i žaloba ze strany FIFA nebo organizačního výboru.Najdete na iDNES.czmobilní verze